אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - במקום מתחרים שותפים: ג'קי בן זקן יקבל אחוזים במתחם ביג שייבנה באשדוד צילום: גדי קבלו

בלעדי - במקום מתחרים שותפים: ג'קי בן זקן יקבל אחוזים במתחם ביג שייבנה באשדוד

ועדת הערר המחוזית אישרה לבנות מרכז קניות בפאתי העיר, לאחר שוועדת התכנון והבנייה באשדוד דחתה את הבקשה להפעיל את הקרקע למטרות מסחר

29.01.2009, 13:20 | גלי ברגר

ג'קי בן זקן וחברת ביג מרכזי קניות יהיו שותפים במרכז אשר תקים ביג מרכזי קניות בעיר אשדוד, כך נודע ל"כלכליסט". בן זקן, מבעלי מנופים פיננסים תושב העיר אשדוד, הנחשב לבעל השפעה רבה בעיר, מחזיק בבעלות ומפעיל את הסטאר סנטר, מרכז קניות פתוח באשדוד.

באחרונה קיבלה ביג מרכזי קניות, שבשליטת משפחת יהודה ורוני נפתלי, היתר מהוועדה המחוזית להקים מרכז מסחרי בפאתי העיר אשדוד. המרכז אמור לשרת לא רק את תושבי העיר, אלא קהל ברדיוס רחב יותר הכולל את המושבים באזור. האישור התקבל לאחר שועדות הבניה בעיר אשדוד לא אישרו את התוכנית להפיכת הקרקע לשימוש למסחר.

ככל הידוע מבנה העסקה יקצה למנופים פיננסים אופציה בפרויקט ובכל מקרה מדובר יהיה באחוזים בודדים. השליטה, הניהול וכן ההשקעה יישארו בידי ביג מרכזי קניות.

ביג מרכזי קניות מפעילה שנים עשר מרכזים פתוחים ברחבי הארץ. בקרוב ייפתח מרכז בקריית שמונה ובקריית גת. בדרך כלל היא נכנסת לשותפות עם גורמים אשר מטפלים בנושא האישורים והפיכת ההיתרים. גורמים בשוק ציינו כי הקצאת האופציה למנופים נראית מבחינת "אם אתה לא יכול לנצח אותם הצטרף אליהם". מנופים, ניתן להניח, לא צריכה עוד מרכז פתוח בסביבתה, שיתחרה על ארנק הקונים. מה גם שבעתיד אמור לקום קניון נוסף שנבנה על ידי בריטיש ישראל. יחד עם זאת לבן זקן ואברהם ננקשווילי, המחזיק גם הוא בשליטה במנופים יחד עם בן זקן, יש השפעה רבה בעיר, לרבות עיתון מקומי, קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד ונדל"ן נוסף.

מחברת ביג סירבו להגיב.

ממנופים פיננסים לא נמסרה תשובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה