אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
S&P מעלות הורידה לאי.בי.אי את דירוג החוב ל-"A"

S&P מעלות הורידה לאי.בי.אי את דירוג החוב ל-"A"

אופק הדירוג נותר שלילי. במעלות מציינים כי הורדת הדירוג מתבססת בעיקר על תוצאותיו של בית ההשקעות בתחום פעילות ההשקעות העצמיות (נוסטרו)

29.01.2009, 16:08 | הדר רז
חברת הדירוג S&P מעלות הורידה לבית ההשקעות אי.בי.אי את דירוג איגרות החוב מ-"A+" ל-"A". תחזית הדירוג נותרה שלילית. במעלות מציינים כי הורדת הדירוג מתבססת בעיקר על תוצאותיו של בית ההשקעות בתחום פעילות ההשקעות העצמיות (נוסטרו) כפי שמשתקפים בהפסדי החברה ברבעון השלישי.

"S&P מעלות מאמינה כי למרות שמעמדה העסקי של החברה לא נשחק וכי היקף הנכסים המנוהלים על ידי החברה נשארו יציבים למרות התנודתיות בתקופה האחרונה, הפסדי פעילות הנוסטרו מאפילים על תחומי הפעילות האחרים.

"הורדת הדירוג משקפת את החשש מהמשך הפסדים בפעילות הנוסטרו לאור המגמה השלילית בשוקי ההון שיכולה לפגוע בתוצאותיה הכספיות של החברה ולשחוק את בסיס ההון שלה". עוד מציינת מעלות, כי רמות המינוף של אי.בי.אי עדיין נמוכות וכי לא צפויות לבית ההשקעות לחצי נזילות בעתיד הקרוב.

אשר לתחזית הדירוג שנותרה שלילית, מציינים ב-S&P מעלות כי "שינוי תחזית הדירוג ליציבה עשויה להתרחש במידה ורווחיות החברה תשתפר, בעקבות שיפור במצב שוקי ההון, הרחבת הפעילות העסקית או שיפור ביעילות התפעולית של החברה לנוכח תוכנית קיצוץ ההוצאות של החברה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות