אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אוף ניו יורק מלון וג'יי.פי מורגן צ'ייס יעבירו כ-535 מיליון דולר לקרן נפגעי מאדוף צילום: איי פי

בנק אוף ניו יורק מלון וג'יי.פי מורגן צ'ייס יעבירו כ-535 מיליון דולר לקרן נפגעי מאדוף

על פי מסמכי בית המשפט, יעבירו הבנקים את הכספים לנאמן העוסק בפירוק החברה של מאדוף עד ל-6 בפברואר

30.01.2009, 10:26 | סוכנויות הידיעות
בנק אוף ניו יורק מלון וג'יי.פי מורגן צ'ייס יעבירו כ-535 מיליון דולר לקרן נפגעי מאדוף. בנק אוף ניו יורק יעביר 301.4 מיליון דולר וג'יי.פי יעביר 233.5 מיליון דולר. כך לפי מסמכי בית משפט שהוגשו אתמול (ה') בבית המשפט לפשיטות רגל בניו יורק.

הבנקים יעבירו את הכסף לאירווינג פיקארד, הנאמן שעוסק בפירוק אינווסטמנט סקיוריטיז של ברנרד מאדוף, עד ל-6 בפברואר. כך לפי מסמכי בית המשפט. שימוע לגבי ההסכמים יתקיים ב-4 בפברואר בפני השופט ברטון ליפלנד. פרקליטו של מאדוף, אירה  סורקין, סירב למסור תגובה לגבי הסכם העברת הכספים עם הבנקים.

פיקארד מונה לנאמן של מאדוף סקיוריטיז ב-15 בדצמבר, ארבעה ימים לאחר שהתביעה מסרה כי מאדוף הודה בהונאת פונזי בהיקף של 50 מיליארד דולר. תפקידו של פיקארד הוא לפרק את חברת הברוקראז', לחשוף נכסים ולחלקם ללקוחות החברה.

לפי האפ.בי.אי., מאדוף אמר לעובדים כי חברת ניהול הכספים שלו, אשר פעלה בנפרד מחברת הברוקראז', התפרקה לפני שנים רבות. לדבריו של מאדוף נותר מהחברה סכום של כ-300 מיליון דולר, שאותו תכנן לחלק בין עובדים, חברי משפחה וחברים – כך לפי מסמכי תלונה פלילית.

פיקארד ועורכי דין מטעם החברה שלו, בייקר הוסטטלר, בודקים מסמכים בשיתוף עובדים לשעבר במשרדי מאדוף במנהטן, כך לפי גורם המקורב לנושא. בית המשפט נתן לפיקארד את הסמכות לתפוס נכסים ומסמכים, לדרוש נכסים, לזמן עדים ולהכנס לבתיו של מאדוף בעולם, כולל דירת הפאר במנהטן, בה הוא יושב כעת במעצר בית.

השופט לורנס מק'קנה הורה למאדוף, כתנאי לשחרור למעצר בית, לאפשר לפיקארד גישה לבתי המשפחה בניו יורק סיטי, במונטוק, ניו יורק, בפאלם ביץ', פלורידה ובקאפ דאנטיב בריביירה הצרפתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות