אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמיכה מקורית בערוץ 10: אורן יוניוב החשיך את עמוד 10 בעיתוני הכלכלה צילום: עידו אייזק

תמיכה מקורית בערוץ 10: אורן יוניוב החשיך את עמוד 10 בעיתוני הכלכלה

חברת רכש המדיה יוניון יצאה במהלך פרסומי במסגרתו העלתה מודעה עם המשפט "נהיה לנו חושך בעיניים". יוניוב קרא לוועדת הכלכלה לקיים דיון נוסף בו תישמע לראשונה גם עמתם המפרסמים וחברות המדיה

01.02.2009, 10:42 | מיטל זדה

נמשכת תמיכת הפרסומאים במאבק של ערוץ 10 כנגד ההחלטה לצאת למכרז. הבוקר (א') יצאה חברת רכש המדיה יוניון במהלך פרסומי בעיתונות הכלכלית, במסגרתו "החשיכה" את העמודים הממוקמים בעמוד 10. המודעות השחורות הבליטו את המשפט: נהיה לנו חושך בעיניים".

היוזמה של אורן יוניוב, מנכ"ל חברת רכש המדיה ומשרד הפרסום JWT. יוניוב קרא לוועדת הכלכלה לקיים דיון דחוף נוסף, הפעם כמליאת הוועדה (ולא ועדה משותפת לכלכלה וחינוך כפי שהיה בדיון האחרון), בו תישמע לראשונה גם עמדתם של המפרסמים וחברות המדיה וזאת על מנת להבין לעומק את הנזק  שייגרם מסגירת 50% מהערוצים המסחריים בישראל לשוק המדיה בפרט ולכלכלה בכלל.

גם איגוד חברות הפרסום הביע את עמדתו הרשמית בנושא, כאשר יו"ר האיגוד, יאיר גלר ציין כי מהתערבותו הפתאומית של חבר הכנסת גלעד ארדן בהסכמות שהושגו בין שר התקשורת לוועדת הכלכלה, נודף ריח של ערב בחירות. "בימים אלה, כאשר מתנהל מהלך של ניסיון מיזוג "רשת" וערוץ 10, אין מקום להתערבות שכזו", אמר גלר והוסיף כי "לא יעלה על הדעת שבתקופה זו של צמצום ההשקעה בפרסום, ירידת הכנסות הטלוויזיה וניסיונות הצלה כאלה ואחרים, ייעשה מחטף של פוליטיקאים למען כותרות".

בשבוע שעבר, לאחר קבלת ההחלטה בוועדת הכלכלה, התבטא בחריפות גם יו"ר מקאן אריקסון, אילן שילוח. שילוח טען "שהחלטתה של ועדת הכלכלה לא לאפשר לערוץ 10 להגיע להסדר חובות עם הרשות השנייה ולצאת מיידית למכרז, תביא למותו של הערוץ ותעמיד את הדמוקרטיה הישראלית בפני תקופה חשוכה".

ראשי איגוד חברות הפרסום בישראל פנו הבוקר לשר אטיאס ולחבר הכנסת ארדן בבקשה לפגישה דחופה, בה הם מבקשים להציג לכל אחד מהם את עמדת תעשיית הפרסום בסוגיית ערוץ 10. כזכור, איגוד חברות הפרסום הודיע בסוף השבוע כי העדפתם הראשונה היא לתת סיכוי למיצוי ניסיונות המיזוג בין "רשת" לערוץ 10 דבר המבטיח, אם יתממש, יצירת שני זכייני טלוויזיה מסחרית חזקים בישראל וכל זאת על מנת להשיג יציבות לתעשייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות