אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 אשטרום נכסים מבקשת למחוק את חברת הבת-אשלד מהמסחר

אשטרום נכסים מבקשת למחוק את חברת הבת-אשלד מהמסחר

מציעה עסקת חליפין במניות כך שבתמורה לכל מניית אשלד היא תנפיק 1.53 מניות אשטרום נכסים

01.02.2009, 17:18 | סיון איזסקו
קבוצת אשטרום מבקשת לאחד את שתי החברות הבורסאיות המוחזקות על ידה העוסקות בנדל"ן מניב בישראל -אשטרום נכסים וחברת אשלד. אשטרום נכסים דיווחה אתמול כי בכוונתה להגיש בימים הקרובים הצעת רכש מלאה למניות חברת הבת אשלד המוחזקת על ידה ב-34.04%.

התמורה להצעת הרכש לא תהיה במזומן אלא בהחלפת מניות אשטרום נכסים, שיונפקו לבעלי המניות הקיימים באשלד. היחס נקבע כך על כל מניה שאשטרום נכסים תרכוש, היא תנפיק 1.53 מניות של אשטרום נכסים.

מחיר מנית אשטרום נכסים עמד בטרם דווחה העסקה על 2.48 שקל למניה ומחיר מניית אשלד עמד על 4.33 שקלים למניה. המשמעות היא כי מי שהחזיק במניה אחת של אשלד ששויה בבורסה 4.33 שקלים, יקבל, אם יענה להצעה של אשטרום נכסים, 1.53 מניות של אשטרום ששוויין 3.79 שקלים.

לדברי מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, יחס המניות של 1.53 מניות אשטרום נכסים לכל מנית אשלד חושב על בסיס הון העצמי של החברות ולא על פי שווין בבורסה וזאת מאחר וחברת אשלד סובלת ממחזורי מסחר מזעריים של כאלפיים שקלים ביום מסחר בממוצע, ועל כן לא ניתן להסתמך על מחיר השוק כאל מחיר מייצג. בכל אופן אומר סלע, החברה קיבלה אינדיקציות חיוביות להענות של בעלי המניות באשלד למהלך המוצע. בנוסף מציין סלע כי משקיעים שיענו למהלך יחזיקו בסופו במניות של חברה גדולה יותר ובעלת מחזורי מסחר גדולים יותר.

יתרת האחזקות בחברת אשלד מוחזקות כיום על ידי 26.1% קבוצת אשטרום שהינה החברה האם של אשטרום נכסים, 15.5% על ידי קופות הגמל קרנות הנאמנות וחשבון הנוסטרו של קבוצת הראל, 9.4% על ידי ליהוא ויסר שייסד את החברה ומכר את השליטה בה לאשטרום, 6.53 על ידי חברת הבת של אשלד (חברת מ.ל. השקעות ופיתוח) והשאר בידי הציבור.

מאחר ואשטרום נכסים מחזיקה כיום ב-34% בלבד מאשלד, הרי שהיא לא מאחדת את תוצאותיה עם תוצאות אשלד. השלמת המהלך יביא את אשטרום נכסים לאחד דוחות עם אשלד דבר שיגדיל את מאזן החברה באופן מהותי.

ההון העצמי של אשטרום נכסים מסתכם כיום בכ-485 מיליון שקל והיא נסחר לפי שווי של כ-160 מיליון שקל. ההון העצמי של אשלד נאמד בכ-160 מיליון שקל והיא נסחר לפי שווי של כ-65 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות