אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית התרופות GSK מפטרת 6,000 עובדים צילום: בלומברג

ענקית התרופות GSK מפטרת 6,000 עובדים

בארה"ב צפויה ירידה ברווחי החברה הבריטית בגלל לחץ הממשל להוזיל תרופות

01.02.2009, 23:19 | סוכנויות הידיעות

גלקסו סמית קליין (GSK) הבריטית, יצרנית התרופות השנייה בגודלה בעולם מבחינת מספר עובדים, מתכננת פיטורים של 6,000 מבין 100 אלף עובדיה. התחרות מצד יצרניות התרופות הגנריות והחששות לגבי עתידם של מוצרים שבפיתוח הולידו תחזיות קודרות לתעשייה. בשבוע שעבר הזהירו אנליסטים ב־ING מפני "התמוטטות הקניין הרוחני" של יצרניות התרופות בעקבות ירידה דרמטית במכירות תרופות שתוקף הגנת הפטנט שלהן פג.

בסוף השבוע הודיעה מתחרתה של גלקסו, אסטרה זנקה, על פיטורי 15 אלף מעובדיה עד 2013. פייזר, החברה המובילה בתעשייה, בחרה בדרך אחרת להתמודד עם המשבר ורכשה את ויית' ב־68 מיליארד דולר. קיצוצים נרחבים מתוכננים בצוות אנשי המכירות של GSK בארצות הברית, שם צפויה ירידה ברווחיות בגלל הלחץ שמפעילה תעשיית התרופות הגנריות ונחישותו של הממשל להוזיל את מחירי התרופות.

 

בסוף 2008 הודיעה GSK על פיטורי 280 מעובדיה בבריטניה ועל סגירת המפעל בדרטפורד בגלל פקיעת תוקף הפטנט על התרופות המיוצרות שם (ולטרקס, זופראן ולאמיקטל). הצפי הוא שהתוצאות השנתיות שיתפרסמו השבוע יראו עלייה של 4% במכירות ב־2008, ל־23.7 מיליארד דולר. 96% מהכנסות החברה נעשות מחוץ לבריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות