אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזילי והראל רוצים להשתלט על פטרו גרופ צילום: ראובן שוורץ טל שחר

ברזילי והראל רוצים להשתלט על פטרו גרופ

רוכשים 48% ממניות החברה שבידי הכונס במחיר הגבוה ב־15% ממחירן בשוק

02.02.2009, 09:11 | גולן חזני

חברת מטיס קפיטל, שבשליטת אמנון ברזילי ומוני הראל, מתקדמת צעד נוסף לקראת ההשתלטות על חברת פטרו גרופ, המפעילה תחנות דלק בארה"ב. אתמול הגישה מטיס הצעה לרכישת 9.85 מיליון מניות של פטרו גרופ (48.5% מהחברה), ששועבדו בעבר לטובת בעלי האג"ח של חברת אמריס ומוחזקות כעת בידי עו"ד יוסי כהן, כונס הנכסים של אמריס.

ל"כלכליסט" נודע כי מטיס הציעה כ־31 מיליון שקל עבור המניות (כ־15% מעל שוויין הבורסאי אתמול), מחיר המשקף לפטרו גרופ שווי של 66 מיליון שקל. ככל הנראה, הצעתה של מטיס היתה ההצעה היחידה שהוגשה לרכישת המניות, שהוצאו למכירה על ידי הכונס ב־8 בינואר.

למעשה, בפני מטיס, המחזיקה היום 25% ממניות פטרו גרופ, עמדו שתי אופציות: מימוש מניותיה בחברה (אופציה שהיתה מתאפשרת אם היו מוגשות הצעות נוספות לרכישת המניות), או רכישת יתרת המניות שבידי הכונס, אופציה שאליה היא מכוונת כרגע.

פטרו גרופ פועלת בתחום הנדל"ן וכן מפעילה רשת של תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב. בחודשים האחרונים ביצעה מטיס כמה צעדים כדי להשתלט על פטרו גרופ. היא מימשה למניות פטרו גרופ הלוואה שהעניקה לאמריס, וכן רכשה מניות נוספות בשוק. עם המניות שתרכוש מהכונס, עתידה מטיס להחזיק ב־83% בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות