אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוטר חשוד בקבלת שוחד, מרמה, זיוף מסמכים וניצול תפקידו צילום: shutterstock

שוטר חשוד בקבלת שוחד, מרמה, זיוף מסמכים וניצול תפקידו

ביהמ"ש האריך מעצרו; השופט: "אין להתיר לבודדים להרוס את שמם הטוב של רבים אחרים". החשוד: "לא חלמתי שאובל לכאן כעצור"

02.02.2009, 12:47 | איתי הר אור

בית משפט השלום בחיפה התיר לפרסום את דבר הארכת מעצרו של מתנדב במשטרת ישראל, החשוד בקבלת דבר במרמה, זיוף מסמכים, קבלת שוחד, הפרת אמונים וקבלת טובות הנאה וניצול לרעה את כוח המשטרה.

השוטר, ששמו עדיין נאסר לפרסום, חשוד בכך שבמהלך שלושת השנים האחרונות, עת שהיה מתנדב במשטרה, ניצל את תפקידו ומרותו כשוטר, ויחד עם קצין משטרה ובסיועם של אחרים, עסקו בסחר בכלי רכב, קניה, החלפה ומכירת רכבים, במרמה ובגניבה תוך זיוף ושימוש במסמכים מזויפים. לטענת המשטרה "מדובר בפרשיה גדולה, שבמסגרתה יחקרו מעורבים נוספים".

סנגורו של החשוד, עו"ד ליאור בר זהר, טען במהלך דיון הארכת המעצר, כי השוטר לא לקח אגורה לכיסו. החשוד עצמו טען בדיון כי "אני מבקש להתייחס לזה שאני לקראת סוף סמסטר, הרבה לחץ ודברים נוספים ואני מבקש להגיע ולעשות את זה כי לא תהיה לי אפשרות אחרת לעשות את זה. תקופת המבחנים עומדת בפתח והמעצר יהרוס לי מה שעבדתי עליו בהרבה יזע". עוד הוסיף השוטר, כי "לא חלמתי אי פעם שלאחר שאני פטריוט המדינה ומתנדב במשטרה שאני אובל לכאן כעצור. זה לא החלום שלי ובטח לא השקעתי שנים רבות בלימודים להגיע לרגע הזה".

שופט בית המשפט השלום בחיפה, זאיד פלאח, דחה בקשת הסניגור לדיון בדלתיים סגורות וציין כי זכות הציבור לדעת גוברת על האינטרס של החשוד כפי שציין סנגורו - מן הטעם של היותו מתנדב במשטרה וההשלכות לכך. 

השופט: אם ישוחרר עלול לשבש המשפט

השופט פלאח ציין כי קיים יסוד סביר לחשש כי בשחרורו של החשוד ישבש את מהלכי החקירה ויביא להעלמת ראיות: "המדובר בפרשיה חמורה בה מעורבים שוטרים ואזרחים בביצוע עבירות מרמה. מוטלת חובה על המחלקה לחקירת שוטרים לחקור עד תום את הפרשיה וזאת בכדי להגיע לחקר האמת ולעקור מן המשטרה את אותם שוטרים שסרחו ושעלולים להביא אות קלון על משטרת ישראל. משטרת ישראל עובדת ימים ולילות בכדי להגן על תושבי המדינה ואנשיה מבצעים עבודת קודש ואין כל מקום להתיר לבודדים להרוס את שמם הטוב של רבים אחרים".

מעצרו של השוטר הוארך עד תאריך 6.2.09. חברו של השוטר החשוד, שנעצר אף הוא, עצור יובא בהמשך היום להארכת מעצר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות