אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הניצחון של בן רות'ליסברגר בסופרבול צילום: בלומברג

הניצחון של בן רות'ליסברגר בסופרבול

פחות משלוש דקות לסיום הסופרבול, אמר רות'ליסברגר, הקוורטרבק של פיטסבורג סטילרס, לחבריו: "זה עכשיו או לעולם לא. אם נצליח לעשות את זה יזכרו אותנו לעד". דבריו עזרו והוא הפך לקוורטרבק העשירי שזוכה ביותר מסופרבול אחד

02.02.2009, 14:48 | מאת ארון קורילוף, בלומברג

ייתכן שהפיטסבורג סטילרס זכו בסופרבול של 2006 למרות הקווטרבק בן רות'ליסברגר. אבל בניצחון שלהם בסופרבול האחרון היה לו חלק גדול.

כשנשארו 35 שניות על השעון, ובפיגור 23-20, רות'ליסברגר מצא את סנטוניו הולמס לטאצ'דאון שניצח את אריזונה קרדינלס 23-27.

בזכות הניצחון השיגו הסטילרס שיא NFL של שש זכיות בסופרבול, ואת האליפות השנייה של הקבוצה בארבע השנים האחרונות.

רות'ליסברגר - שזרק שני כדורים שנחטפו, לא השיג אף מסירה לטאצ'דאון והשיג שיא שלילי של 22.6 במדד רייטינג המסירות בניצחון של הסטילרס על סיאטל בסופרבול של לפני שלוש שנים - הוביל בסופרבול 2009 את המהלך שהסתיים בטאצ'דאון המנצח. "הוא לא אותו הבחור מ-2006", אמר מאמן הסטילרס מייק טומלין.

המסירה של רות'ליסברגר סיימה משחק אפי. אחרי שהסטילרס החזיקו את אריזונה על טאצ'דאון אחד בלבד במשך שלושה רבעים, הקרדינלס הצליחו למצוא חורים בהגנה הטובה בליגה. הם השיגו 16 נקודות ברבע האחרון, כדי לעלות ליתרון של 3 נקודות כשנשארו פחות משלוש דקות לסיום המשחק.

מול מה שהיה יכול להיות הקאמבק הגדול ביותר בהיסטוריה של הסופרבול, רות'ליסברגר הוביל את קבוצתו לאורך 78 יארדים ב-2:02 דקות, ובסיומן מצא את הולמס, במהלך שהיה כל כך גבולי עד שהשופטים היו צריכים להיעזר בצפייה בוידיאו לפני שפסקו שהיה טאצ'דאון.

"קצת יותר טוב"

 

ב-2006 השלים בן הגדול 21 מסירות ל-123 יארד. אתמול היו לו 21 מסירות טובות מ-30 ניסיונות, ל-256 יארד ורייטינג של 93.2. "אני חושב שהפעם שיחקתי קצת יותר טוב", אמר הקווטרבק בן ה-26.

הסטילרס סיימו את המחצית הראשונה אחרי שלקחו את המומנטום מהקרדינלס. כשאריזונה היתה על קו היארד של פיטסבורג, 18 שניות לפני ההפסקה, הליינבאקר ג'יימס האריסון חטף מסירה מהקווטרבק של אריזונה קורט וורנר, ורץ 100 יארד עם הכדור עד לטאצ'דאון – הריצה הארוכה ביותר בהיסטוריה של הסופרבול. אחרי המהלך הזה הסטילרס הובילו 7-17.

"הוא זרק את הכדור ממש לתוך הידיים שלי ואני פשוט לקחתי אותו", אמר האריסון, שנבחר לשחקן ההגנה המצטיין של ה-NFL העונה.

הסטילרס הוסיפו שער שדה ברבע השלישי, והובילו 3-20, כשיש להם קבוצת הגנה שבממוצע אפשרה ליריב רק 13.9 נקודות למשחק במהלך העונה הרגילה.

זה היה לפני שהקרדינלס השתלטו על הכדור ברבע הרביעי. עם 7:41 דקות על השעון, וורנר מצא את הרסיבר לארי פיצג'רלד למסירת טאצ'דאון של יארד אחד, שצימקה את הפיגור של אריזונה ל-14-20. 3:04 דקות לסיום המשחק, אריזונה השיגה סייפטי, שהקנה לה עוד 2 נקודות. שני מהלכים אחר כך, וורנר שוב מצא את פיצג'רלד, והוא השתחרר בדרך לטאצ'דאון של 64 יארדים, שנתן לאריזונה יתרון של 3 נקודות 2:37 דקות לסיום.

רות רות'ליסברגר עם גביע לומברדי אתמול. בקרוב בהיכל התהילה | צילום: MCT רות

יותר מדי זמן

"נשאר יותר מדי זמן על השעון" אמר מאמן אריזונה קן וויסנהונט. "חשבתי שנוכל לפחות להחזיק אותם רק על שער שדה, כך שיהיה לנו סיכוי לנצח בהארכה".

רות'ליסברגר אמר לחבריו לקבוצה "זה עכשיו או לעולם לא. אם נצליח לעשות את זה יזכרו אותנו לעד".

אחרי שעבירת אחזקה גרמה לסטילרס לסגת לקו ה-12 יארד בחצי המגרש שלהם, הוא השלים מסירות ל-12,13 ו-11 יארדים, לפני שחמק מהפלה והצליח להתקדם עוד 4 יארדים. פסק זמן של פיטסבורג עצר את השעון על 1:02 לסיום.

במהלך הבא, רות'ליסברגר מסר להולמס בצד הימני של השדה, מסירה שהפכה למהלך של 40 יארדים.

כשהתבקש אחר כך לתאר את המהלך של המשחק, רות'ליסברגר אמר "לסגת אחורה, להסתובב לימין, להסתובב לשמאל, למצוא מישהו פנוי".

"הסתכלתי אחורה, הסתובבתי קצת ימינה וראיתי את טון בפינה", הוא אמר. "זרקתי את הכדור וראיתי שהוא הולך לתפוס אותו. זאת היתה חתיכת תפיסה".

נוגע בבהונותיו

 

הולמס התמתח, תפס את הכדור, כששתי בהונותיו נוגעות בקרקע, אינצ'ים מקו החוץ, ואז נפל אל מחוץ לגבולות המגרש.

"ידעתי שהבהונות שלי נגעו בקרקע כל הזמן", אמר הולמס. "ברגע שמתחתי את זרועותיי וגופי, הכול התחבר".

רות'ליסברגר הפך לקווטרבק ה-10 שמנצח יותר מסופרבול אחד. 7 מ-9 האחרים נבחרו להיכל התהילה של המשחק.

"זו הרגשה מצויינת שהצלחנו לחזור למשחק בדרייב האחרון, זה כנראה יהיה מהלך שאנשים יזכרו עוד זמן רב", הוא אמר. "זו הרגשה ממש טובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות