אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדן טבע מרקט תיהפך לרשת אקולוגית צילום: מיכאל קרמר

עדן טבע מרקט תיהפך לרשת אקולוגית

הקציבה 5 מיליון שקל להסבת הסניפים לאקולוגיים. הרשת סיימה את 2008 במחזור מכירות של 85 מיליון שקל, ומתכוונת להגיע לפריסה של עשרה סניפים עד סוף 2009

04.02.2009, 09:08 | גלי ברגר

רשת עדן טבע מרקט, המתמחה במכירת מוצרים אורגניים ובריאותיים, לוקחת את הנושא הירוק צעד אחד קדימה ומשקיעה בהפיכתה לרשת אקולוגית־ירוקה. ל"כלכליסט" נודע כי הרשת, שבבעלות רבוע כחול (51%) וגיא פרוביזור (49%), הקציבה לנושא 5 מיליון שקל, שמהם כבר הושקעו 3 מיליון שקל. עוד נודע כי הרשת, שהיא אחד ממנועי הצמיחה של רבוע כחול, סיימה את 2008 עם מחזור מכירות של 85 מיליון שקל, לעומת פחות מ־60 מיליון שקל ב־2007. בפברואר תפתח הרשת שני סניפים - ברמת גן וברמת השרון, ותגיע לפריסה של שבעה סניפים. בימים אלה מתנהל משא ומתן על כניסתה לתל אביב, והיא מתכוונת לפתוח עד סוף השנה עוד שלושה סניפים פרט לאלה שייפתחו בפברואר.

לדברי פרוביזור, ההאטה במשק לא השפיעה על פעילות הרשת: "יש לנו 25 אלף חברי מועדון, והיעד שלנו הוא להגיע ל־75 אלף חברים עד סוף השנה", פרט למערכות הקירור שפועלות על גז ידידותי לאוזון - גז 507, שמייקר את עלותן בעשרות אלפי יורו - פנתה עדן טבע מרקט לחברת גרין אפ הישראלית כדי שתפתח עבורה חומרי ניקוי אקולוגיים לסניפים. לדברי פרוביזור, הדבר מייקר את עלות חומרי הניקוי בכ־30%, אך זהו חלק ממיצוב הרשת כרשת אורגנית ובריאה.

האריזות בסניפים גם הן אקולוגיות - אריזות הפלסטיק הן אריזות מתכלות, ואריזות הנייר הן מנייר ממוחזר. כאמצעי קידום מכירות מחלקת עדן טבע מרקט עם פתיחת סניף חדש תיקי בד על דלתות בתי התושבים. "עד היום חילקנו 400 אלף תיקים, וב־2009 יחולקו חצי מיליון", אומר פרוביזור. לדבריו, כאקט ציוני הפסיקה החברה את ייצור התיקים בסין והעבירה אותו למפעל בשדרות. בכוונת עדן מרקט לתקשר את המהלכים האקולוגיים באמצעות שלטים בסניפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות