אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הטיל עיקולים על חברה בת של כור כדי למנוע הברחת נכסים צילום: shutterstock

ביהמ"ש הטיל עיקולים על חברה בת של כור כדי למנוע הברחת נכסים

המהלך קשור בתביעה של חברת פי.סי.בי כנגד חברת דקולינק אלחוט, עקב חוב של למעלה מ-2 מיליון שקל

04.02.2009, 11:06 | מארק שון
בית משפט השלום בפתח תקווה הטיל ביום ה' האחרון צווי עיקול על נכסי דקולינק אלחוט, חברת בת של כור תעשיות, בגין חוב לחברה הציבורית פי.סי.בי טכנולוגיות, בעקבות מכירת נכסיה לחברה בריטית.

חברת פי.סי.בי, המייצרת ומשווקת מערכות אלקטרוניות, הגישה כתב תביעה בסכום של למעלה מ-2 מליון שקל כנגד חברת דקולינק, נגד כור עצמה ונגד מספר בעלי תפקידים בחברה.

פי.סי.בי ודקולניק חתמו על חוזה באוגוסט 2007, לפיו החברה תרכיב ותמכור לדקולניק מערכות אלקטרוניות. דקולניק עוסקת בפיתוח ובייצור פתרונות כיסוי משלימים עבור מפעלי רשתות אלחוטיות וסלולריות. מהתביעה עולה, כי דקולינק לא מכחישה שהיא חייבת כסף לפי.סי.בי בעקבות ההסכם, ומנהליה, המנכ"ל רמי זרחי וסמנכ"ל הכספים אבי קצב, הדגישו בפני פי.סי.בי כי החוב ישולם.

פי.סי.בי טוענת כי כבר באמצע 2008 החלו להגיע שמועות לגבי מכירת החברה. יצויין כי בדוחות הכספיים לרבעון השלישי של 2008 של חברת כור תעשיות, אשר בשליטת קונצרן אי.די.בי של נוחי דנקנר, נכתב כי הלקוח העיקרי של דקולניק הודיע על הפסקת רכישותיו ממנה וכור תאלץ לבחון מחדש את כדאיות אחזקתה של החברה.

בבקשה לצו עיקול נכתב כי ב-27 בינואר התברר לפי.סי.בי כי כל נכסי דקולניק נמכרו או עתידים להימכר לחברה הבריטית Axell Wireless. עם התביעה הוגשו כאמור בקשות להטלת צווי עיקול זמניים על נכסי דקולינק וכן ולמתן צו מניעה זמני שימנע הברחת נכסים על ידי דקולינק. בית המשפט נעתר לבקשות, הטיל צווי עיקול זמניים בסכום התביעה (כ-2 מיליון שקל) על נכסי דקולינק ואסר על הוצאת נכסי דקולינק מידיה.

השופטת טל אוסטפלד סייגה את צווי העיקול, שלא יחולו על משכורות, חשבון העו"ש של החברה והמלאי העסקי, והדגישה כי הטלת עיקול על חשבונות העובר ושב ישתקו את החברה באופן כללי. אוסטפלד קבעה דיון ליום ב' הבא בעניין והורתה לדקולינק להימנע מכל התחייבות למכור את פעילותה או לשנות את המצב המשפטי של הנכסים שלה.

פי. סי. בי טכנולוגיות מיוצגת על ידי עוה"ד אפרת אליאס וטלי המרשלג ממשרד שבלת ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות