אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת גאון עוצרת השקעות חדשות בתחום הנדל"ן צילום: בועז אופנהיים

קבוצת גאון עוצרת השקעות חדשות בתחום הנדל"ן

זאת במסגרת התייעלות והיערכות למשבר הפיננסי העולמי. כמו כן תבטל הקבוצה את המטה הניהולי של זרוע הנדל"ן

05.02.2009, 18:27 | אורי חודי
קבוצת גאון החליטה לבצע ארגון מחדש בחברת גאון נכסים, זרוע פעילות הקבוצה בתחום הנדל"ן, וזאת במסגרת תהליכי ההתייעלות וההיערכות בקבוצה למשבר הפיננסי הפוקד את שוקי ישראל והעולם. משמעות המהלך היא עצירת ביצוע השקעות חדשות בתחום הנדל"ן והעברת ניהול פעילות גאון נכסים להנהלת קבוצת גאון.

פעילות החברה בתחום הנדל"ן החלה רק לפני כשנה וחצי, ביוני 2007, ובמהלך תקופה זו ביצעה שתי עסקאות. לחברה 50% בנכס מניב בפרנקפורט, המושכר כמעט במלואו, ובבעלותה שלוש וחצי קומות בבית גיבור בתל אביב.

בנוסף, דיווחה גאון נכסים כי תפעל לצמצום משמעותי בהוצאותיה, ובכלל זה ביטול המטה הניהולי של החברה, והישענות בעיקר על שירותי הניהול אותם מקבלת החברה מגאון החזקות. בהתאם לכך, מנכ"ל החברה רונה ארליצקי עתידה לסיים את תפקידה בחברה ב-5 למאי השנה, וסמנכ"ל הכספים של החברה יסיים את תפקידו בסוף חודש מרץ.

"נכון להיום, נראה כי סקטור הנדל"ן הוא הנפגע העיקרי מהמשבר הפיננסי הנוכחי" מספר שי פרמינגר, מנכ"ל גאון אחזקות ויו"ר גאון נכסים. "המשבר בא לידי ביטוי בקשיים בקבלת מימון בנקאי, פגיעה חדה במחירי הנדל"ן ובעצירת פרויקטים". 

פרמינגר הוסיף ואמר כי: "המשבר אמנם מביא עימו הזדמנויות עסקיות בתחום הנדל"ן, אך במקביל יוצר חוסר וודאות ובטחון ביכולת לחזות נכון רווחיות ושווי נכסים, ומשכך אינו מאפשר קרקע נוחה לקבלת החלטות השקעה. על כן, בשלב הנוכחי, הוחלט על עצירת ביצוע השקעות חדשות של הקבוצה בתחום הנדל"ן. ממועד החלטת החברה להיכנס לתחום הנדל"ן, ביצעה הקבוצה באמצעות גאון נכסים, מספר מצומצם ביותר של השקעות בתחום, תוך שהיא שומרת על כרית מזומנים לצורך ביצוע השקעות עתידיות. מצב הדברים הנוכחי, מקנה לקבוצת גאון גמישות יחסית בקבלת החלטות הנוגעות לפעילותה העתידית של גאון נכסים ומאפשר לשמר את נכסי החברה, לצד צמצום העלויות השוטפות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות