אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט האמריקאי צפוי לאשר את התוכנית הכלכלית של אובמה צילום: בלומברג

הסנאט האמריקאי צפוי לאשר את התוכנית הכלכלית של אובמה

הרוב לתוכנית הסיוע הממשלתית שהכין הנשיא אובמה הובטח לאחר שהושגה פשרה בסנאט לפיה היקף התוכנית יעמוד על 780 מיליארד דולר, במקום 937 מיליארד דולר שביקש אובמה לאשר

07.02.2009, 10:06 | סוכנויות הידיעות

חברי המפלגה הדמוקרטית, המהווים רוב בסנאט האמריקאי, הודיעו כי החליטו לתמוך בתוכנית הכלכלית של הנשיא ברק אובמה. התוכנית צפויה לקבל את האישור בתחילת השבוע הבא.

אמש זכו הדמוקרטים בתמיכתם של כמה מהסנאטורים מהמפלגה היריבה, זאת במסגרת הפשרה בדבר גובה הסיוע המקסימלי של התוכנית. בתום הדיונים הוחלט כי המימון הממשלתי לא יעבור מעל ל-780 מיליארד דולר, בעוד התוכנית המקורית הסתכמה ב-937 מיליארד דולר.

סנאטור מדינת מסצ'וסטס, ג'ון קרי, ציין כי 42% מה-780 מיליארד דולר יחזרו לציבור בצורת הטבות מס בעוד היתרה תנוצל לשורה של פרויקטים לאומיים – דוגמת שדרוג תשתיות, פיתוח ענף האנרגיה, רפורמות בחינוך ומערכת הבריאות ומעל לכל – יצירת מקומות תעסוקה חדשים.

"אנו עושים כל מה שביכולתנו, על מנת שהשפל הכלכלי בו אנו שקועים לא יהפוך לשפל הגדול (כמו בשנת 1929)", אמר מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הרי רייד. הוא גם הביע תקווה כי קולם של 58 דמוקרטים ועוד מספר רפובליקנים יספקו את הרוב הדרוש (60 קולות) לאישורה של התוכנית.

מוקדם יותר מתח הנשיא אובמה ביקורת על הסנאט שמעכב את אישור התוכנית. אובמה הזכיר כי ארה"ב שרויה באחד המשברים הקשים בתולדותיה וזה דורש התערבות מיידית. דבריו התפרסמו דקות אחדות לפני פרסום דו"ח האבטלה האמריקאי ממנו עלה כי 600 אלף איש איבדו את עבודתם בינואר. עובדה זו רק חיזקה את דבריו. הוא הביע תקווה, כי עד 16 בפברואר כל ההליך הביורוקראטי בו כרוך אישור התוכנית יסתיים והוא יוכל להתחיל לעבוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות