אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספין? בתוך שעות חזרה בה הנהלת ארקיע מאיומיה לפטר 100 עובדים

ספין? בתוך שעות חזרה בה הנהלת ארקיע מאיומיה לפטר 100 עובדים

אי הסכמות בין ההנהלה לבין ההסתדרות על אופן הקיצוץ בשכר העובדים, הביא אתמול לאיומי ההנהלה על פיטורים. אלא שאז קרא מנכ"ל ארקיע להסתדרות: "בואו ניפגש עוד הערב ונגיע להסכם"

09.02.2009, 11:29 | יסמין גיל ומיקי פלד

פחות מיממה לאחר שאיימה לפטר 100 עובדים, בעקבות אי-הסכמה עם ההסתדרות לגבי אופן הקיצוץ בשכר העובדים - חוזרת בה הנהלת ארקיע מהאיומים.

מנכ"ל ארקיע, גדי טפר, שלח אתמול (א') בשעות הצהריים מכתב ליו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, שבו כתב בקצרה: "הנני מושך את מכתבי מיום ה-8 בפברואר וקורא לכם להיפגש עוד הערב ולהגיע להסכם".

אבי נקש מבעלי ארקיע , צילום: תומריקו אבי נקש מבעלי ארקיע | צילום: תומריקו אבי נקש מבעלי ארקיע , צילום: תומריקו

הכוונה היא למכתב שנשלח אתמול בבוקר לאדרי, ובו כתב מנכ"ל ארקיע, טפר: "בשבועות האחרונים ניהלנו עמכם פגישות ודיונים במטרה להגיע להסכמה על צעדי ייעול. ההצעות שהעלינו היו להפחתת שכר בשיעור של 5% ב-2009, וכן צמצום נוסף בשיעור של 5% משכר הברוטו בדרך של קיזוז ימי חופשה. לצערנו הרב הוועדים, מלבד ועד הטייסים, דחו את ההצעה".

טפר הוסיף כי "אינכם מתירים בידינו כל ברירה" וציין רשימת עובדים אותם מתכוונת ההנהלה לפטר בכפוף לשימוע. הוא הוסיף עוד כי מה-10 בפברואר יעברו עובדי החברה, בשלב זה למשך חודשיים, לשבוע עבודה מצומצם בן ארבעה ימים.

אלא שכאמור בתוך שעות שלח טפר מכתב נוסף לאדרי, ההנהלה חזרה בה מהאיומים וקראה להסתדרות לשוב לשולחן המשא ומתן. במקביל, חזרה בה ההסתדרות מאיומיה על הכרזת סכסוך עבודה.

ארקיע: הפחתה משמעותית במספר המפוטרים

בסוף ינואר הודיעה ההנהלה על רצונה לקצץ 10% משכר העובדים בשל המצב הכלכלי במשק. הצדדים הגיעו להסכם של הפחתת שכר בשיעור של 5% ב-2009, והפחתה של 5% נוספים על ידי קיזוז ימי חופשה - אלא שההסתדרות דרשה כי שיעור ההפחתות, הן בשכר והן בימי החופשה, יוחזר לעובדים כאשר רווחי החברה יעלו על כ-1.4 מיליון דולר בשנה.

ההנהלה דרשה כי ההפחתה בימי החופשה לא תוחזר לעובדים ומחלוקת זו הביאה אתמול למבוי סתום במשא ומתן ולהודעה הראשונה של ההנהלה לפיה בכוונתה לפטר 100 עובדים.

אדרי מסר: "אנו מקווים כי עתה תקיים ההנהלה משא ומתן ותקבל את הצעתנו, שבמסגרתה יתרמו העובדים את חלקם כדי לעבור את המשבר הכלכלי".

מארקיע נמסר: "על פי ההבנות המסתמנות, תהיה הפחתה משמעותית במספר המפוטרים. בנוסף, יופחת הקיצוץ בשכר בצורה דיפרנציאלית, כך שמבעלי השכר הגבוה ובהם הטייסים, יופחתו 11% מהשכר, כשחלק יבוצע בשכר וחלק כמלווה. מבעלי השכר הנמוך, יופחת בין 0 ל-5% בשכר". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות