אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: ארזים גיברלטר מכרה נכסים על מנת להפחית מס בצורה בלתי נאותה צילום: אוראל כהן

רשות המסים: ארזים גיברלטר מכרה נכסים על מנת להפחית מס בצורה בלתי נאותה

על פי הרשות יש להתעלם ממכירת הנכסים לארזים הולנד ב-2003, ועל כן חייבת החברה לשלם מס של 20.4 מיליון שקל על הכנסתה בשנה זו

09.02.2009, 17:30 | הדר קנה
רשות המסים קובעת כי מכירת נכסי חברת ארזים גיברלטר בחודש דצמבר 2002 לחברת ארזים הולנד נועדה להפחית בצורה בלתי נאותה את חבות המס של ארזים גיברלטר, ולכן יש להתעלם מעסקת מכירה זו. כך על פי דו"ח מיידי שהוציאה חברת ארזים לבורסה היום (ב').

ביום חמישי האחרון דיווחה ארזים השקעות לבורסה כי בכוונתה להגיש ערעור על שומה שהוצאה לה על ידי רשות המסים לגבי שומות מס לשנים 2003-2006. רשויות המס קבעו כי בשנת 2003 הייתה לארזים הכנסה חייבת בגובה של כ-61.4 מיליון שקל וכי תשלום המס בגין שומה זו הוא 20.4 מיליון שקל כולל ריבית. זאת בהשוואה לשומה שעליה דווח בספטמבר 2008, לפיה ההכנסה החייבת של החברה לשנת 2003 היא כ-1.6 מיליון שקל והמס לתשלום הוא של כ-500 אלף שקל בלבד.

בשבוע שעבר נשלח לחברת ארזים השקעות צו שומה מאת משה אשר, פקיד השומה למפעלים גדולים ברשות המסים. בצו נכתב כי הקמת חברת ארזים הולנד ומכירת כל נכסי חברת ארזים גילבטר בחודש דצמבר 2002 נועדה להפחית בצורה לא נאותה את חבות המס של החברה בדגש על יצירת "זיכוי רעיוני" מלאכותי באמצעות מבנה ההחזקות החדש.

אשר קובע כי בנסיבות אלו יש להתעלם מקיומה של חברת ארזים הולנד לצרכי מס וממכירת הנכסים לארזים הולנד. הוא כותב כי קבע שחברת ארזים גיבלטר הינה "חברה נשלטת זרה" ועל כן יש להוסיף להכנסתה החייבת של ארזים השקעות הכנסה מדיבדנד רעיוני בסך 61 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות