אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התרופות הדנית לונדבק תרכוש את אוביישן האמריקאית ב-900 מיליון דולר

חברת התרופות הדנית לונדבק תרכוש את אוביישן האמריקאית ב-900 מיליון דולר

בעקבות הרכישה תרחיב חברת התרופות הדנית את מגוון התרופות שלה בשוק ותפתח את התשתית המסחרית שלה בארה"ב. העסקה צפויה להניב רווח נקי ללונדבק כבר בשנת 2010

10.02.2009, 12:55 | כתב כלכליסט

חברת התרופות הדנית לונדבק (Lundbeck) ואוביישן פרמצבטיקה (Ovation Pharmaceuticals) הודיעו אתמול על "כניסה לשלב סופי" של סיכום עסקה במסגרתה תרכוש לונדבק את אוביישן ב-900 מיליון דולר. הוועד המנהל של לונדבק ודירקטוריון אוביישן אישרו פה אחד את העסקה.

רכישת אוביישן תשרת יעד אסטרטגי של לונדבק להקים תשתית מסחרית בארה"ב. אוביישן היא חברה פרטית הממוקמת בארה"ב, רווחית, בצמיחה מהירה, בעלת פורטפוליו רחב של תרופות הנמצאות כבר בשוק ולצדן תרופות מקור (אינובטיביות) מבטיחות ביותר, למחלות שונות, הנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים. השקתן המסחרית של תרופות אלו צפוייה כבר בשנים הקרובות.

בעקבות הרכישה לונדבק תרחיב את מגוון התרופות שלה בשוק, ותגדיל את כמות המוצרים הנמצאים בצנרת הפיתוח שלה, בעיקר תרופות בתחום מערכת העצבים המרכזית.

העסקה צפוייה להיחתם במהלך מרץ 2009. לאחר החתימה תהפוך אוביישן לחברה בת של לונדבק. לפי תנאי העסקה, לונדבק תשלם מקדמה של 600 מיליון דולר במעמד חתימת החוזה. תשלום נוסף, של 300 מיליון דולר, יועבר בתוך שנה מיום החתימה בכפוף לקידום הסטטוס הרגולטורי של תרופת סבריל על ידי מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA). העסקה צפויה להניב רווח נקי ללונדבק כבר בשנת 2010.

אוביישן משווקת כיום בארה"ב תרופות שונות לטיפול במחלות הקשורות למערכת העצבים המרכזית, כגון הפרעות חרדה, הפרעת קשב וריכוז, מחלת פרקינסון ומחלת הנטיגטון.

צנרת הפיתוח של אוביישן ממוקדת בתרופות לטיפול במחלות של מערכת העצבים המרכזית, ובראשן סיבריל שהומלצה לאחרונה על ידי ועדה מייעצת של ה-FDA לטיפול במבוגרים ובילדים הסובלים מאפילפסיה.

אולף ווינברג, מנכ"ל לונדבק, אמר: "עסקה זאת היא אבן דרך חשובה מאוד עבור לונדבק. אוביישן היא רכישה מוצלחת ללונדבק ותסייע לנו לממש את המטרות האסטרטגיות שלנו. אוביישן תספק פלטפורמה שיווקית בארה"ב המתבססת על צוות ניהולי מנוסה מאוד ומערך מכירות מתמחה, מוצרים בשלבי פיתוח מתקדמים ביותר, ומומחיות מדעית מוכחת בתחומים רפואיים בהם יש דרישה למוצרים חדשים. אנחנו מעריכים את ההישגים שאוביישן הגיעה אליהם בזמן קצר מיום הקמתה ומצפים לעבוד יחד למען קידום האינטרסים המשותפים לשתי החברות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות