אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק קידוחים: כמויות הגז בקידוח תמר גבוהות ב-60% מההערכות המוקדמות צילום: אוראל כהן

דלק קידוחים: כמויות הגז בקידוח תמר גבוהות ב-60% מההערכות המוקדמות

החברה ושותפותיה בקידוח תמר הודיעו כי הסתיימו בהצלחה מבחני ההפקה בקידוח מול חיפה, וכי המאגר מכיל כ-142 מיליארד מ"ק של גז טבעי

11.02.2009, 10:34 | גיא מי-טל

חברת דלק קידוחים, ישראמקו ואבנר יהש הודיעו היום כי הסתיים בהצלחה מבחן ההפקה, וכי הכמויות באתר, כ-142 מיליארד מ"ק (BCM), גבוהות בכ-60% מההערכות המוקדמות, שהיו 88 מיליארד מ"ק. זאת בהמשך להודעת חברת נובל אנרגי', השותפה (36%) בקידוח הגז "תמר" מול חיפה, מאתמול בערב.

עוד עולה מהודעת נובל אנרג'י כי במאגר הסמוך, דלית, שנמצא מול חדרה ישנה הסתברות של 40% למציאת גז טבעי בהיקף של כ-20 מיליארד מ"ק. לאחרונה החליטו השותפות, שכבר השקיעו 145 מיליון דולר בקידוח תמר 1, להשקיע 135 מיליון דולר נוספים בקידוח תמר 2 ובקידוח דלית מול חופי חדרה, מתוך הנחה כי במקום יש מאגר גז טבעי גדול. 

לפי מחיר הגז הטבעי כיום, כחמישה דולרים ליחידת גז (MBTU), עשוי המאגר להימכר ב-25 מיליארד דולר. זאת, גם בזכות קצב הפקה גבוה במיוחד של 150 מיליון רגל מעוקב ליממה או עד 1 מיליארד מ"ק גז טבעי בשנה, שיאפשר את ניצול המאגר למשך עשרות שנים.

לפי כשלושה שבועות אמר יצחק תשובה, מבעלי דלק: "כמויות הגז שהתגלו יספקו את צרכי האנרגיה של מדינת ישראל עשרות שנים. זו אחת התגליות הגדולות בעולם. אנחנו לא נהיה מדינה תלותית בכל מה שקשור לגז - יש לנו אפילו כמויות שאפשר לייצא החוצה".

"הנתונים שאני מוסר הם בהתאם לדו"ח שפורסם על ידי החברה המנהלת - נובל אנרג'י. לפי דו"ח זה, הוודאות היא של 100% להימצאות גז בכמויות מסחריות גדולות. מדובר בכמויות אדירות - אלו כמויות שאי אפשר להסביר ולתאר". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות