אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-ECA מתנגד לתקרת שכר לשחקני כדורגל צילום: בלומברג

ה-ECA מתנגד לתקרת שכר לשחקני כדורגל

137 הקבוצות בארגון המועדונים האירופים מתנגדות להגבלת שכר שחקנים, אך ידונו עם אופ"א לגבי דרכים להורדת עלויות וקיצוץ בהוצאות

11.02.2009, 12:02 | סוכנויות הידיעות

התאחדות מועדוני הכדורגל האירופיים (ECA) מתנגדת לתקרת שכר אבל תשקול הצעות של אופ"א ופיפ"א לקיצוץ בהוצאות. 137 הקבוצות שחברת ב-ECA נפגשו אתמול (ג') בז'נבה ודיסקסו באופציות שעומדות בפניהן לגבי קיצוץ בהוצאות. אחת מההוצאות שהועלתה ונדחתה היתה "תקרת שכר יחסית" שלא תאפשר למועדון להוציא יותר מ-50% מהכנסותיו הטבעיות על שכר שחקנים.

מישל פלטיני, נשיא אופ"א, צילום: איי אף פי מישל פלטיני, נשיא אופ"א | צילום: איי אף פי מישל פלטיני, נשיא אופ"א, צילום: איי אף פי

"אין פתרון פשוט", אמר קרל היינץ רומיניגה, יו"ר ECA ובאיירן מינכן. רומיניגה ציין שכעת עומדים המועדונים מול שיחות עם התאחדות הכדורגל האירופית, אופ"א, בקשר לשיטת הרישיונות שמציע מישל פלאטיני, נשיא הארגון.

לאופ"א 34 קטגוריות בהן מועדון שרוצה לקבל רישיון לשחק בתחרויות של הארגון אמור למלא. "רוב המועדונים היו בעד פייר פליי פיננסי שמבוסס על שיטת הרישיון של אופ"א", אמר רומיניגה. "כל מועדון רוצה לשמור את השליטה על עתידו אצלו".

ריק פארי, חבר בכיר ב-ECA ומנכ"ל אופ"א אמר: "כולם מסכימים שמשכורות השחקנים הן דאגה, אבל אפשר היה להגיד את זה לפני 5, 10, 20 שנה. אין פתרון פשוט לפתור את זה. אנחנו רוצים לראות אחריות כלכלית אבל אנחנו מרגישים שתקרת שכר היא כלי בוטה מדי".

מה-ECA ציינו שידברו עם אופ"א ופיפ"א בקשר לקיצוץ בהוצאות. "אנחנו תומכים בפתרונות שמטרתן לצמצם הוצאות", אמר ארנסטו פאולילו, בכיר באינטר. "אנחנו חייבים למצוא שיווי משקל אבל הוא צריך להיות אותו פתרון באירופה כולה".

הארגון ציין שיצטרף למאמצים של פיפ"א למנוע מעבר קבוצות של שחקנים מתחת לגיל 18 בין מדינות למרות שחוקי האיחוד האירופי בקשר לחופש תנועה מאוד נוקשים. ב-ECA דורשים מפיפ"א לעבור על "חוק וובסטר" - סעיף 17 - שמאפשר לשחקנים לעבור מקבוצה לקבוצה ללא סכום העברה.

פרמיירליג - מינימום של שחקני בית?

בנושאים קשורים, בפרמיירליג שוקלת לחייב כל מועדון להציב מספר מינימום של שחקני בית לכל משחק כחלק מהניסיון למנוע מאופ"א להנחית רגולציות כלכליות נוקשות.

"עדיין לא הגענו להסכם בקשר למספר שחקני הבית בכל סגל אבל הגענו להסכמה על העיקרון שצריך מספר מינימום של שחקני בית", אמר פארי.

בחודש הבא מתכוון מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, להעלות בפני הארגון את הרגולציות והמהלכים שהוא מציע להגבלת ההוצאות של מועדוני הכדורגל. אחת מהערכות היא שפלאטיני ידחוף לחוק שימנע ממועדונים להציב תקציב שגדול מההכנסות הטבעיות שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות