אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזה זר להביא לחג האהבה צילום: עמית שעל

איזה זר להביא לחג האהבה

יום האהבה הבינלאומי, ולנטיינ'ס דיי, שחל בשבת נהפך מזמן לחגם של מוכרי הפרחים. "כלכליסט" יצא לבדוק איפה אפשר להשיג זר מושקע ב־100 שקל

12.02.2009, 09:51 | תמר וילרפורט

ביום שבת יחול יום האוהבים הבינלאומי, ולנטיינ'ס דיי. היום שהתחיל כיום קדוש לנצרות התקבע עם השנים כחג המתנות הרומנטיות, ומכירות הפרחים עולות בהתאם. לדברי משה בורמיל, סמנכ"ל רשת ZER4U, בימים הסמוכים לחג צופים שהמכירות יעלו עד פי שמונה בהשוואה ליום רגיל. לדבריו עד יום שישי עתידים להימכר ברשת יותר מ־25 אלף ורדים. רואי אליהו, מנכ"ל רשת שושי, צופה עלייה של 250% בהזמנות.

 

בראש מצעד הפרחים הרומנטיים עומד (כמה מפתיע) הוורד, המופיע בעיקר בגוונים כמו אדום, כתום ובורדו. אחרי הוורדים מככבים השושן הצחור הבתולי והליליות. לקראת יום האוהבים "כלכליסט" הזמין משבע רשתות ארציות וחנויות פרחים מקומיות ברחבי הארץ זר על פי ההגדרות הבאות: זר רומנטי, עבור בחורה בת 24 במחיר של 100 שקל. ההזמנה היתה טלפונית, לא ניתנה הנחיה לחנות הפרחים למעט בקשה שייבחר הזר המושקע ביותר בסכום הנתון.

 

בראש צוות השופטים עמד משה חודי, בעל החנות פרחי חודי בכפר סבא זה 37 שנה, המכהן זה 30 שנה כנשיא אינטרפלורה, שופט בתערוכות פרחים ומציג בתערוכות בינלאומיות, בין השאר בלונדון ובהולנד. אליו הצטרפו שלושה חברים ממערכת "כלכליסט".

 

הבודקים ניקדו כל זר על פי פרמטרים של יופי, אריזה והתאמה להזמנה — זר רומנטי. חוות דעת השופטים היתה חד־משמעית: כל הזרים הגיעו טריים ובאיכות טובה. באשר לשאר הפרמטרים, לא כולם עמדו בסטנדרטים.דירוג הזרים הרומנטיים של כלכליסט

ועוד פרמטר שצריך להתחשב בו השנה: המיתון. לדברי רואי אליהו, מנכ"ל שושי, את השפעת המיתון ניתן לחוש בהרכב הפרחים שמרכיבים את הזרים, שהם פשוטים יותר השנה. לדבריו מחירי הזרים לא יירדו, והשנה כמו בשנים קודמות יישלחו זרי פרחים בהשקעה שבין 130 ל־150 שקל. הוא מסכם ואומר: "בחג האהבה פחות עושים חשבון". לעומתו משה בורמיל, סמנכ"ל רשת ZER4U, מדווח על ירידה במחירי המתנות לחג. לדבריו השנה יוציאו 200 שקל למתנה במקום 300 בשנה שעברה. כפי שעולה מפרויקט "כלכליסט", ניתן להזמין זרים מקסימים גם ב־100 שקל.

הזר של שושי. מקום ראשון ברשימת הזרים, צילום: עמית שעל הזר של שושי. מקום ראשון ברשימת הזרים | צילום: עמית שעל הזר של שושי. מקום ראשון ברשימת הזרים, צילום: עמית שעל
שושי, מוקד ארצי

(הזמנה למרכז תל אביב)

הזר: צבעונים, נוריות, פרחי שעווה, שרכים, אקליפטוס. העטיפה: צלופן שקוף כפול, קשור ברפיה.

הערות הבוחנים: הזר מאוד יפה, מתאים לאירוע מבחינת בחירת הצבעים ההרמונית. הצבע הבנאלי, לכאורה, הופך אותו לראוי לכל גיל ומתאים ליום האהבה.

ציון: 8.5

גבעולים, תל אביב

הזר: נוריות, כלניות, ירק ופרחי מילוי. העטיפה: שני גיליונות בגוונים של ירוק בהיר וכהה, צלופן שקוף, קשור ברפיה.

הערות הבוחנים: זר פרחי חורף, לא מתאים לאירוע המבוקש. נראה כמו שדה פורח ומתאים לנערת טבע מתבגרת. הפרחים המרכיבים את הזר זולים משמעותית מהערך המבוקש.

ציון: 7.6

לה ולי, חיפה

הזר: לימיה לבנה (דומה לשושן צחור), ליזיאנטוס, פרזיה לבנה, טרכליום, ליליה, עופרים (סוג של ירק לקישוט) ושרכים. העטיפה: נייר בשני גוונים של ירוק, צלופן שקוף וסרט לבן דק.

הערות הבוחנים: זר יפה, שזור ברמה בינונית, איכות הפרחים טובה, הגבעולים נקיים, לבן וחגיגי אך לא רומנטי. הולם מתנה ליולדת.

ציון: 6.6

זר של לה ולי. יפה, אך לא רומנטי, צילום: גיל נחושתן זר של לה ולי. יפה, אך לא רומנטי | צילום: גיל נחושתן זר של לה ולי. יפה, אך לא רומנטי, צילום: גיל נחושתן

ירוק ירוק, ירושלים

הזר: ורדים, נוריות, פרזיות לבנות, סולידגו וליליות כתומות סגורות. העטיפה: נייר קרפ ורוד מעוצב (גזור בדוגמה) וצלופן שקוף. סרטים ורודים בשני גוונים.

הערות הבוחנים: זר מלא חיים ומתאים לאירוע, אביבי וצעיר, אבל האריזה מצועצעת. הליליות לא הולכות עם הפרחים הקטנים סביב, כי לכשתיפתחנה הן תסתרנה אותם. חבל, כי טריותם מעידה על אריכות ימים שצפויה להם.

ציון: 6.5

פרחי הלה, תל אביב

הזר: צבעונים לבנים סגורים, רותם ולימוניום (סגול). העטיפה: צלופן כפול שקוף, קשור בסרט לבן עבה.

הערות הבוחנים: מושקע, איכותי ומתאים למחיר, אבל קצת עצוב. חסרים צבעונים פתוחים, תוספת של רותם. מתוחכם לצעירה, אבל מתאים לאשה מבוגרת.

ציון: 6.2

ZER4U. אינו מתאים לאירוע, צילום: עמית שעל ZER4U. אינו מתאים לאירוע | צילום: עמית שעל ZER4U. אינו מתאים לאירוע, צילום: עמית שעל
ZER4U, מוקד ארצי

(הזמנה לאזור רמת החי"ל/צהלה)

הזר: חרציות, גרברות, פרחי שעווה. העטיפה: נייר חום וצלופן שקוף, קשור ברפיה.

הערות הבוחנים: זר יפה להביא ביום שישי הביתה, לא מתאים לאירוע רומנטי. הזר מורכב מפרחים פשוטים ואינו שווה לערך הכספי של ההשקעה בו.

ציון: 5.5

פרחי סלע, באר שבע

הזר: שושן צחור אחד וסביבו ציפורנים, גיבסנית, חרצית צבועה ועוד. העטיפה: שלוש שכבות של רשת אדומה, נייר משי לבן וצלופן שקוף כרוכים בסרט אדום.

הערות הבוחנים: לא שזור כזר אלא פרחים הצרורים יחד. מפתיעה הבחירה בפרח אחד מרכזי ומיוחד שסביבו אסופת פרחים פשוטים. לא המראה הכללי ולא האריזה מתאימים לאירוע.

ציון: 5.1

תגובות

ZER4U: לדברי הדובר, "מיום ראשון אנו עדים לעלייה בהזמנות בהשוואה ליום רגיל ולהזמנות של אלפי זרים שנמכרו לשביעות רצון לקוחותינו. עם זאת אנו מצרים על המקרה המדובר. לצערנו נפלה טעות נקודתית בסניף ספציפי כתוצאה מעומס רב של פניות לקראת ולנטיינ'ס. הנושא טופל והובהר לכל הנוגעים בדבר. "הסניף מבצע בדיקות ובקרת איכות באופן שגרתי על מנת למנוע מקרים מעין אלו. יודגש כי אם לקוח אינו שבע רצון מזר פרחים שקיבל, הוא מוזמן לפנות אל שירות הלקוחות וזר הפרחים יוחלף באופן מיידי".

פרחי סלע: לא מעוניינים להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות