אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סיטי הוריד את שכרו לדולר אחד צילום: יונתן קסלר

מנכ"ל סיטי הוריד את שכרו לדולר אחד

ויקראם פנדיט: "אני מבין את המציאות החדשה ואדאג שכולם בסיטי יבינו אותה". מנכ"ל הקבוצה הבנקאית הדגיש כי סיטי ישלם 3.4 מיליארד דולר לקופת המדינה, כריבית או דיבידנד על הכספים שהועברו להם

12.02.2009, 11:21 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל הקבוצה הבנקאית סיטי, ויקראם פנדיט, קבע לעצמו שכר בגובה דולר אחד לחודש וויתר על הבונוסים השנתיים, שהיו עד כה חלק בלתי נפרד משכר עבודה של בכירי המערכת הפיננסית. הדברים נאמרו בשימוע שנערך הלילה לראשי המערכת הבנקאית בקונגרס האמריקאי.

"אני מבין את המציאות החדשה ואדאג שכולם בסיטי יבינו אותה", הדגיש פנדיט שנאם בפני הוועדה לשירותים פיננסיים.

מנכ"ל סיטי יחד עם שמונה עמיתיו העומדים בראש הבנקים הגדולים במדינה הוזמנו לוושינגטון, על מנת לדווח על ניצול כספי משלם המסים שהוזרמו להם במסגרת חבילת הסיוע הראשונה, שאושרה באוקטובר 2008 ע"י הקונגרס.

פנדיט ציין, כי משלמי המסים צודקים כאשר הם מצפים לקבל רווחים על ההשקעות שלהם במסים והדגיש כי סיטי ישלם 3.4 מיליארד דולר לקופת המדינה, כריבית או דיבידנד על הכספים שהועברו להם.

ראשי הקונגרס האשימו את ממשל בוש על טיפולו בחלק הראשון של תוכנית הסיוע, שעמד על 350 מיליארד דולר. בתוכנית שאושרה באוקטובר לא חוייבו הבנקים לעשות שימוש בכספי הסיוע להקלת בעיית העיקולים של נכסי חייבים, ולהעמיד אשראי למשקי בית ולעסקים.

"הבה נדבר גלויות, הבוחרים שלי באילינוי זועמים, כשם שגם אני זועמת", אמרה חברת הבית, ג'ודי ביגרט. "איננו מאמינים שכספו של משלם המסים הוקצה כראוי ובחוכמה. עדיין לא קיבלנו את התשובות שאנו מחכים להן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות