אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחן דרכים: האם נבחרי העם יבחרו בסקודה?

מבחן דרכים: האם נבחרי העם יבחרו בסקודה?

במכרז לרכב השרים זכו המכוניות סקודה סופרב ואאודי A6. מדובר בשינוי תדמית משמעותי עבור סקודה, הנחשבת עממית

12.02.2009, 14:00 | תומר הדר

סקודה, גבירותיי ורבותיי, כבר אינה מכוניתו של העם. כיום כבר מדובר במכוניתם של נבחרי העם. במכרז לרכב השרים שתוצאותיו פורסמו בשלהי 2007 זכו שתי מכוניות: סקודה סופרב ואאודי A6. צמד המכוניות, שמיובאות על ידי צ'מפיון מוטורס, הביסו מתחרות רבות כמו מרצדס, פיז'ו וולוו, ששירתה את שרי ישראל במשך שנים רבות. עבור היבואן הזוכה, שמכר את הסקודות למדינה בהנחה ניכרת, מדובר בעסקה כדאית: בחירה של שרים בסקודה תעזור לנער את תדמית המותג העממי.

מבחוץ הסופרב נראית גדולה. היא אמנם קצרה בתשעה ס"מ מהאאודי (אורכה הוא 4.84 מטרים), אך בצבע שחור ממלכתי היא עדיין נראית טוב. רק תא המטען העגלגל נראה כאילו התווסף למכונית אחרי שהמעצבים סיימו לעבוד. הסופרב נמנית עם המכוניות הבודדות בקטגוריה שמצוידות בדלת חמישית נפתחת, כמו של מכונית האצ'בק. מבפנים היא מרווחת להפליא, ובמיוחד במושב האחורי. גם נוסעים שגובהם מעל 1.80 מטרים יכולים למתוח רגליים, כמעט בלי לגעת בגב המושב שלפניהם.

סקודה סופרב. משנה תדמית סקודה סופרב. משנה תדמית סקודה סופרב. משנה תדמית

חלק ממכוניות השרד הממשלתיות ייסעו יותר מ־100 אלף ק"מ בשנה, והשרים ככל הנראה לא יסבלו יותר מדי. לדוגמה, לרשות השר עומדת מערכת בקרת אקלים מפוצלת לנוסעים מאחור, מתקן מיוחד לאחסון מטריות וכמובן שקע חשמלי שמאפשר חיבור לציוד משרדי.

מתחת למכסה הגדול שוכן מנוע בעל שש בוכנות בנפח 3.6 ליטרים. מנוע זה, שהושאל ישירות ממחסני החלפים של פולקסווגן ואאודי, מפיק 260 כוחות סוס שמועברים אל כל גלגלי הרכב באמצעות תיבת הילוכים אוטומטית רובוטית בעלת שני מצמדים. העברות ההילוכים, יש לציין, חלקות בצורה יוצאת דופן. בשיוט הסקודה חרישית לחלוטין. גם בעקיפות במהירות גבוהה, שבהן נדרשת כל עוצמת המנוע, הסקודה מסרבת להרעיש.

התנהגות הכביש של הסופרב בטוחה מאוד אך רחוקה מלהרשים. לא מדובר במכונית ספורטיבית במיוחד, אך את התפקיד הזה מעדיפים בפולקסווגן לשמור לאאודי. עם זאת לא מדובר במכונית שתזכה לפרסים בגין נוחות נסיעה. אמנם היא בולעת בורות בשקט, אך שיבושי כביש רציניים יותר, מהסוג שקיים למכביר בכבישי הצפון, עוברים ישירות לישבנם של הנוסעים במושב האחורי.

הסופרב זכתה לציון מרבי של חמישה כוכבים במבחן הריסוק של איגוד הבטיחות האירופי EURONCAP. היא מצוידת בבקרת יציבות אלקטרונית. בגרסה שמיועדת לשרים יש גם כריות אוויר בשני צדי המושב האחורי. בסופו של דבר הסופרב היא מכונית מרשימה, אך המתחרה מבית אאודי נושאת בחזיתה סמל נחשק יותר. השאלה היחידה היא האם נבחרי העם יבחרו בסקודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות