אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת מעטפות הכסף: נדחתה בקשת טלנסקי לשמיעת עדותו בדלתיים סגורות צילום: אלכס קולומויסקי

פרשת מעטפות הכסף: נדחתה בקשת טלנסקי לשמיעת עדותו בדלתיים סגורות

עם זאת בפרקליטות הבטיחו כי לא ישתמשו בעדותו כנגדו. "הבנו את חששו של מר טלנסקי מפני 'עשיית מניפולציות בעדותו והוצאת דבריו מהקשרם' ", נמסר לפרקליטיו של טלנסקי

15.02.2009, 13:42 | איתי הר אור

הפרקליטות הודיעה לפרקליטו של איש העסקים משה (מוריס) טלנסקי, עו"ד ז'ק חן, כי היא אינה מתכוונת להיענות לבקשתו לשמיעת עדותו בישראל בדלתיים סגורות ותחת איסור פרסום. טלנסקי הוא עד מרכזי בפרשת מעטפות הכסף בה חשוד ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

במכתבה של הפרקליטות נמסר: "בנסיבות העניין, לא נוכל להיענות לבקשתכם לפיה הפרקליטות תגיש בקשה לשמוע את המשך עדותו של מר טלנסקי בדלתיים סגורות תחת איסור פרסום".

עם זאת ציינו בפרקליטות כי "הבנו את חששו של מר טלנסקי מפני 'עשיית מניפולציות בעדותו והוצאת דבריו מהקשרם' כלשונכם. כדי להבטיח מתן עדות חופשית על ידו ניתן לשקול לקיים חלקים מהדיון בדלתיים סגורות ותחת איסור פרסום. לאור זאת אם מר טלנסקי יישאל במהלך עדותו שאלות שאינן נוגעות לליבם של הנושאים שעל הפרק, נשקול להצטרף לבקשה".

עוד הבהירו בפרקליטות, כי הצהרתו של פרקליט המדינה, לפיה הפרקליטות לא תשתמש בעדותו של מר טלנסקי כנגדו, בעינה עומדת.

בפרקליטות אף ביקשו להזכיר לטלנסקי כי התחייב בבית המשפט, ללא תנאי, להגיע לישראל כדי להשלים את עדותו: "לפיכך, בלי קשר לאמור במכתב זה ולמענה של הרשויות בארה"ב שהוזכר במכתבנו הקודם, מחויב מר טלנסקי להתייצב בפני בית המשפט בישראל להשלמת עדות".

בנוסף, התחייבה הפרקליטות כי בהגיעו לישראל, לא תבקש לעכב אותו, לא תבקש להגביל את תנועתו ולא תבקש להגביל את יציאתו מהארץ בתום מסירת עדותו המוקדמת. עוד הובטח כי בתום מסירת עדותו המוקדמת, הפרקליטות תבקש לבטל את התנאים שנקבעו לשם הבטחת התייצבותו לעדותו המוקדמת.

"כאמור, אנו מצפים לכך שמר טלנסקי ייתאם עימנו את הגעתו לישראל במועד קרוב", ציינו בפרקליטות במכתבם.

אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה אולמרט, מסר: "שקריו של טלנסקי ימשיכו להיחשף גם בהמשך, והליך חקירתו הנגדית של טלנסקי חייב להיות גלוי לציבור כולו גם אם הדברים שיחשפו שם אינם נוחים לפרקליטות.

"לא יעלה על הדעת, שכעת, לאחר שנחשפו סוף סוף חלקים משקריו של טלנסקי והתרסקה מהימנותו, מנסה לרמוז הפרקליטות ל'הוצאת דברים מהקשרם' ו'מניפולציות', ומצהירה כי ייתכנו בעתיד איסורי פרסום למיניהם או דלתיים סגורות. אסור שבעתיד יימנע מידע מהציבור על שקריו של טלנסקי רק מפני שהדברים אינם מתיישבים עם גרסת הפרקליטות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות