אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפון אירלנד אסרה לפרסם מודעות התומכות בצמצום פליטות גז החממה צילום: shutterstock

צפון אירלנד אסרה לפרסם מודעות התומכות בצמצום פליטות גז החממה

הסיבה: השר להגנת הסביבה אינו מאמין כי התחממות כדור הארץ נגרמת על ידי מעשה אדם

15.02.2009, 13:53 | גלית שפיר

השר להגנת הסביבה בצפון אירלנד, סמי וילסון, אסר על שידור פרסומות התומכות בצמצום פליטות גזי החממה. הסיבה: הוא אינו מאמין כי התחממות כדור הארץ נגרמת על ידי מעשה אדם. כך מפרסם אתר האינטרנט של העיתון הלונדוני ה"גארדיאן".

רדיו המלכה נשאר כלי התקשורת היחיד שהחליט להתעלם מהאיסור. קיית' אנדרסון, דובר התחנה: "העניין העקרוני כאן הוא זכות לחופש הדיבור וזכות הציבור לראות ולשמוע פרסומות".

בשנת 1992 נחתמה בברזיל אמנה בינלאומית שהביעה דאגה לנוכח התחממות כדור הארץ, שמקורה בפליטת גזי החממה. בשנת 1997 במסגרת פרוטוקול קיוטו נקבעו צעדים ממשיים להפחתת גזי החממה. נקבע כי למדינות מפותחות (בהן ארצות הברית, יפן, גרמניה ועוד) ייקבעו מכסות להפחתת פליטות גזי החממה בין השנים 2008-2012, בהשוואה לרמה שנמדדה בשנת 1990.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-1 ו-2 - עובדות
אני איני מומחה לשאלות אקלים או פיזיקה. גם אתם לא. במצב כזה, אדם סביר מתייעץ במומחים. רוב מכריע של המדענים בתחומים הרלוונטיים סבורים שיש התחממות גלובאלית, שהיא מסוכנת, ושהיא מעשה ידי אדם. מיעוט קטן סובר אחרת. אינטרסים יש בשני הצדדים. חישבו על חברות הנפט ותעשיית הרכב. אין שום סיבה להניח שאותם מדענים שבמיעוט הם ההגונים, הצודקים והנקיים מאינטרס. לתגובה 2 - החור באוזון, שנוצר כתוצאה מפעילות האדם ומתחיל כעת להיסגר (כתוצאה מהפסקת השימוש ב-CFC) מוכיח שלאדם יש ויש השפעה עצומה על הסביבה, גם בטווח הקצר. כך שהטיעון העקרוני שלך שגוי.
דוד אלחנני  |  15.02.09
3.
תוגבה ל1 ו2 ...
עצוב לי שעוד כמה שנים יגלוש מישהו בגוגל ויראה את התגובה שלכם ... בכל ההיסטוריה של כדור הארץ לא הייתה התחממות כמו במאה האחרונה. על פי גם קרח שהוצא מאנטרטיקה. כל השינויים במזג אויר - נובעים מכך וזו רק ההתחלה... תתחילו לשנות את המודעות שלכם וכמה שיותר מהר.
שמש , תא  |  15.02.09
2.
סופסוף! אדם בלי שגעון גדלות!
הוא צודק, ההשפעה של בני האדם על ההתחממות היא כמו של עוד גפרור באמצע שריפה גדולה - בטח לא תורם, אבל לא קובע את מימדי ההרס. למי שקצת חושב, ולא עוקב אחרי שגעונות הגדלות והרצון לכותרות שלנו (שזה סוג של "התחממות" גלובלית היחידה שלה אנחנו באמת אחראים), מבין שההשפעה שלנו זניחה, וששינויי אקלים קרו תמיד, ומהווים חלק בלתי נפרד מאורח החיים של הכוכב שלנו וההשפעות עליו (עיינו ערך שמש). אני לא חושב שיש צורך לאסור את השידורים, אבל יש צורך דחוף בלמתן את ההיסטריה המטופשת מסביב לעניין הזה, ולהתחיל לפעול ברצינות לשיפור יכולת התמודדות שלנו עם שינויי האקלים - כי הם יקרו!
15.02.09