אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: עסקת עזור-מקסימדיה עשויה להתבטל

בלעדי: עסקת עזור-מקסימדיה עשויה להתבטל

עזור היה אמור לרכוש את אחזקות ניוז קורפ בחברה ואף נחתם הסכם ראשוני בין הצדדים. אלא שפולאר, המחזיקה ב-33% ממקסימדיה, מימשה את זכות הסירוב שלה למכירת החברה לצד שלישי

16.02.2009, 08:36 | מיטל זדה

אחת מהעסקאות החשובות בתחום ענף שילוט החוצות בישראל נמצאת על סף פיצוץ. ל"כלכליסט" נודע שהעסקה בין איש העסקים אלי עזור לבין חברת שילוט החוצות מקסימדיה עשויה להתבטל על רקע התערבותה של חברת פולאר, המחזיקה ב-33% ממקסימדיה, בעסקה.

חברת מקסימדיה, אחת מחברות השילוט הגדולות בישראל, נמצאת בשליטת קבוצת ניוז קורפ העולמית שבשליטת איל התקשורת רופרט מרדוק, לאחר שלפני כשלוש שנים רכשה 67% מפולאר תקשורת, בתמורה ל-4 מיליון דולר. כחלק מהסכם הרכישה ניתנה לפולאר זכות סירוב ראשונה במקרה של מכירת מניות מקסימדיה לצד ג'.

גורמים מתחום שילוט החוצות אמרו ל"כלכליסט" שפולאר החליטה לממש את זכות הסירוב שלה במשא ומתן בין עזור לבין חברת ניוז קורפ, שככל הנראה הבשיל לכלל הסכם ראשוני בלבד. בשל הפעלת זכות הסירוב של פולאר, עזור אינו יכול לממש את העסקה ועורר אותו לנקוט הליך משפטי נגד ניוז קורפ. לא התקבלה תגובת פולאר תקשורת לדברים.

למקסימדיה מספר תחומי פעילות: פרסום על גבי ריהוט רחוב ביותר מ-30 רשויות מקומיות, הכוללים מכווני תנועה, עמודים לשילוט רחובות, מפות מוארות ותחנות אוטובוסים. כמו כן, מפרסמת החברה על גבי שלטי ענק ובילבורדס. בשנה האחרונה נקלעה החברה לקשיים, בעיקר על רקע אי־זכייתה במכרז שילוט החוצות של עיריית תל אביב. בעקבות זאת פיטרה מקסימדיה 25 עובדים ממצבת כוח האדם שלה.

אלי עזור, המחזיק בחברת שילוט החוצות מרקעים, הוא גם בעל השליטה ב"ג'רוזלם פוסט" ובעיתון בשפה הרוסית "נובוסטי". כמו כן הוא בעל מניות בצ'רלטון וברשותו מניות בתחנת הרדיו רדיו ללא הפסקה, בעיתון "אנשים" ובעיתון "ישראל פוסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות