אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטיס קפיטל זכתה בהתמחרות על מניות פטרו גרופ של אמריס צילום: ראובן שוורץ טל שחר

מטיס קפיטל זכתה בהתמחרות על מניות פטרו גרופ של אמריס

הציעה מחיר לפי שווי חברה של 83 מיליון שקל והקדימה בהתמחרות את פיננסיטק. תחזיק ב-73% ממניות פטרו גרופ

16.02.2009, 23:03 | גולן חזני והדר קנה

חברת מטיס קפיטל, שבשליטת אמנון ברזילי ומוני הראל, זכתה היום (ב') בהמתחרות על מניות חברת פטרו גרופ שבידי חברת אמריס (48%). מטיס קפיטל הציעה מחיר לפי שווי חברה של 83 מיליון שקל והקדימה בהתמחרות את חברת פיננסיטק, שניגשה למכרז יחד עם האמריקאי אברהם דן, אשר פרש בשלב זה מההתמחרות.

בסיום התהליך תחזיק מטיס ב־73% ממניות פטרו גרופ. העסקה התבצעה לפי מחיר הגבוה בכ־70% משווי החברה בבורסה. מטיס תשלם כ־50 מיליון שקלים, אולם חלק מהותי מהסכום אמור לחזור אליה מאחר שהיא מחזיקה ב־70% ממניות אמריס שמכרה את המניות בהתמחרות. את ההתמחרות ביצע עו"ד יוסי כהן.

בתוך כך, פנו היום ארקדי גאידמק וחברת אלקסר מערכות לביהמ"ש המחוזי בתל אביב וביקשו לדחות את הליך ההתמחרות של חברת אמריס אחזקות שהיה אמור להתבצע אתמול בשלושה חודשים לפחות. גאידמק, שהחזיק בעבר בחברת אמריס, טען באמצעות עורכי־הדין ישראל שלו ואסף אורן שהוא נושה מהותי של החברה, בסכום של לפחות 30 מיליון שקל. זאת מאחר שב־2008 נאלץ לפרוע חוב של החברה ושל לוי קושניר, יו"ר דירקטוריון החברה.

 

אלקסר, שיושבת באיי הבתולה הבריטיים, מחזיקה ב־120 אלף מניות של אמריס. גאידמק חושש שאם לא יעוכבו הליכי הכינוס, ירוקנו את אמריס ממניותיה של חברת פטרו גרופ. לטענתו, חברת מטיס קפיטל, הנושה המהותית של אמריס, מבקשת לרכוש את המניות המשועבדות של פטרו גרופ במחיר נמוך משוויים האמיתי.

 

גאידמק ואלקסר מבקשים לעצור את הליכי הכינוס של חברת אמריס כי לטענתם, הליכי הכינוס "אינם אלא כלי שרת בידי חברת מטיס קפיטל כדי להוציא מאמריס את נכסיה במחיר נמוך מספר מונים משווייה האמיתי, וזאת תוך כדי פגיעה קשה בנושי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות