אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכונה אקולוגית בקיבוץ חניתה

שכונה אקולוגית בקיבוץ חניתה

חברת דוראל תציע 69 מגרשים עם מערכת חשמל בייצור עצמי ומערכת מים אפורים

17.02.2009, 11:29 | דותן לוי
קיבוץ חניתה שבגליל העליון יצטרף אל יישובים נוספים שאימצו לאחרונה היבטים ירוקים לבניית הבתים שבשטחם. בימים אלה החלה חברת דוראל ייזום בשיווק פרויקט בית בחניתה, במסגרת ההרחבה הקהילתית של הקיבוץ.

בפרויקט מוצעים למכירה 69 מגרשים בשטח של 600 מ"ר שעליהם אפשר לבנות באופן עצמי או לרכוש וילות המשווקות על ידי דוראל. מחיר הבתים יתחיל ב־530 אלף שקל לווילה בשטח של 80 מ"ר עם הכנה לעוד 20 מ"ר, ויגיע ל־725 אלף שקל לווילה בשטח של 125 מ"ר, הכוללים מעטפת בקומה שנייה לבניית עוד 46 מ"ר.

בכל אחד מהבתים ייושמו כמה אלמנטים ירוקים: בכל בית תוקם מערכת פוטו־וולטאית שתייצר כ־5,000 קוט"ש בשנה. כל דייר יהיה יצרן חשמל סולרי, ויוכל למכור את החשמל שייוצר על גג ביתו לחברת החשמל. ההכנסות לבית בודד יעמדו על כעשרת אלפים שקל בשנה והן פטורות ממיסוי.

כמו כן, בכל בית תוקם הכנה למערכת למיחזור מים אפורים שישמשו להשקיה חוזרת של הגינה. עוד אלמנטים ירוקים יכללו מיחזור פסולת ופיתוח סביבתי, שישמור על עצי האלון והאלה הבוגרים בשטח הפרויקט ויעתיק את מיקומם במידת הצורך.

לדברי היזמים, הפרויקט הוא אלטרנטיבת מגורים איכותית, והמצטרפים לפרויקט ייהנו גם מהנחה של 13% במס הכנסה (הניתן ביישובי קו עימות בלבד).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות