אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רו"ח איריס שטרק פורשת מהמרוץ לנשיאות לשכת רואי החשבון צילום: אלי לוי

רו"ח איריס שטרק פורשת מהמרוץ לנשיאות לשכת רואי החשבון

שטרק הסירה את מועמדותה חודשיים בלבד אחרי שהחליטה לרוץ. כעת נותרו בהתמודדות רו"ח דורון קופמן ורו"ח קובי נבון. שטרק: "מערכת הבחירות לנשיאות מלווה במאבקי כוח אישיים הפוגעים בעשיית העומדים בראש הלשכה"

18.02.2009, 11:22 | הדר קנה

רו"ח איריס שטרק הודיעה היום על הסרת מועמדותה לתפקיד נשיאות לשכת רואי החשבון, זאת חודשיים בלבד אחרי שהחליטה להתמודד.

שטרק המשמשת היום כסגנית נשיאת הלשכה אמרה כי: "החלטתי להסיר את מועמדותי לנוכח התנהלות מערכת הבחירות לנשיאות המלווה במאבקי כוח אישיים הפוגעים בעשיית העומדים בראש הלשכה ואינם משרתים את האינטרסים של ציבור רואי החשבון. בחרתי לשים את העשייה במקום הראשון ולשמש דוגמא אישית בעצם הוויתור על שאיפות אישיות מול הצגת היעדים שהם טובת הלשכה".

כעת נותרו בהתמודדות רו"ח דורון קופמן ורו"ח קובי נבון. נשיא הלשכה הנוכחי רו"ח ראובן שיף הודיע כי לא יתמודד לקדנציה נוספת. הבחירות יתקיימו לקראת סוף 2009.

בתוך כך, כפי שפורסם ב"כלכליסט" בתחילת השבוע החליטה הלשכה לבחון את שינוי שיטת הבחירות לנשיאות הלשכה. בישיבה שנערכה הוחלט להקים צוות שיבחן את ההצעה לצד בחינת כל נושא הבחירות בעתיד, כשפרופ' יורם עדן נקבע כיו"ר הוועדה. ההצעה הועלתה על ידי רו"ח אלכס הילמן, נשיא הלשכה לשעבר, שהציע כי במקום שכל רואי החשבון החברים בלשכה יבחרו את נשיאם, כמו שקורה עכשיו, הנשיא ייבחר על ידי "טריבונל בוחר", המורכב מחברי הוועד המרכזי והגופים הנבחרים על ידי כלל החברים. במקביל הוא הציע כי תהיה בחירה מקבילה של נשיא מיועד על ידי הטריבונל הבוחר, אשר יהיה נשיא הלשכה לאחר הנשיא הנבחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות