אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל ההון הטקסני אלן סטנפורד מואשם במעילה של 9.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

איל ההון הטקסני אלן סטנפורד מואשם במעילה של 9.2 מיליארד דולר

נכסיו של סטנפורד הוקפאו לאחר שרשות ני"ע בארה"ב טענה כי הוא מעורב ב"הונאה בהיקף מזעזע ששלחה זרועות לכל רחבי העולם"

18.02.2009, 12:08 | סוכנויות הידיעות
רשויות הפיקוח בארה"ב מאשימות את אלן סטנפורד, איל הון טקסני ודמות מפתח בעולם הקריקט הבינלאומי, בהונאה של מכירת ניירות ערך בשווי 9.2 מיליארד דולר תוך הבטחת תשואות "בלתי סבירות ובלתי מוכחות".

שופט מחוזי בארה"ב הקפיא את נכסיו לאחר שרשות ני"ע האמריקאית אמרה כי הוא מעורב ב"הונאה בהיקף מזעזע ששלחה זרועות לכל רחבי העולם". לקבוצת ניהול ההון והשירותים הפיננסיים של סטנפורד משרדים ברחבי צפון אמריקה, אמריקה הלטינית, אירופה והקריביים.

לסטנפורד נשלחו זימונים לבית המשפט, אך הוא לא הופיע לעדות, או סיפק מסמכים, נמסר מרשות ני"ע. נכון לעכשיו, לא ידוע מיקומו הנוכחי של סטנפורד, המתגורר רוב הזמן באיי הבתולה.

רשות ני"ע הגישה תביעה אזרחית נגד סטנפורד ובכירים נוספים בחברה בבית המשפט הפדרלי בדאלאס. הרשות אף האשימה את אינטרנשיונל בנק שבאנטיגואה, שבבעלות סטנפורד, ב"טענה כוזבת" שלבנק אין חשיפה "ישירה או עקיפה" לקנוניית מאדוף.

כמו כן האשימה הרשות אותו ושלוש מהחברות שבבעלותו ב"ארגון מזימת השקעות כוזבת של מיליארדי דולרים, שהתמקדה בתוכנית תעודות פיקדון בשווי שמונה מיליארד דולר". הרשות קישרה את סטנפורד למזימה נוספת, הקשורה לתוכנית קרנות נאמנות שקידמו יועצי סטנפורד גרופ קומפני, תוך שימוש בנתונים "כוזבים במידה ניכרת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות