אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכבי תל אביב ביורוליג לפחות עד 2012 צילום: איי אף פי

מכבי תל אביב ביורוליג לפחות עד 2012

הנהלת היורוליג הודיעה כי מכבי ת"א תקבל חוזה לשלוש עונות נוספות במפעל הכדורסל היוקרתי באירופה ותשתתף בו לפחות עד 2012

18.02.2009, 14:02 | כתב כלכליסט

הנהלת היורוליג הודיעה כי מכבי ת"א תקבל חוזה לשלוש עונות נוספות במפעל הכדורסל היוקרתי באירופה ותשתתף בו לפחות עד 2012. 12 קבוצות נוספות שזכו להישגים הגדולים ביותר מאז עונת 2002/03 קיבלו הארכת חוזה עד 2012.

"המטרה היא ליצור קונצנזוס ביבשת סביב הליגה ולאפשר נציגות גדולה יותר לקבוצות ולליגות שלא היתה להן גישה אליה", נמסר מהיורוליג. 2 קבוצות ו-3 ליגות הביעו התנגדות למהלך, מול 20 קבוצות ו-3 ליגות שיושבות בהנהלה והיו בעד.

יו"ר מינהלת הליגה בישראל, אבנר קופל, מסר בתגובה: "הארכת הרישיון למועדון הכדורסל של מכבי ת"א עד 2012 עושה טוב לכדורסל הישראלי. גם במנהלת הליגה יש הסכמה ברורה לכך, כי מועדון הכדורסל של מכבי ת"א ערוך הן ברמה המקצועית, הן ברמת התקציבים, ההיכל, מכירת כרטיסים וזכויות שידור, ולכן ההארכה הזו תואמת את ההחלטה אשר התקבלה לפני מספר חודשים פה אחד גם במנהלת הליגה".

החלטה נוספת היא הוספת שלב מוקדמות ליורוליג, כאשר מספר אלופות המדינה שתהיה להן אפשרות להיכנס למפעל תוכפל. 8 קבוצות ישתתפו במוקדמות, רק 2 יעפילו בסופו של דבר לשלב הבתים.

יו"ר המינהלת הוסיף כי הוא עדיין מנסה לשמור על שתי קבוצות ישראליות במפעל היורוקאפ, שנחשב למפעל המשנה ביבשת.

במינהלת מקווים כי שני הגופים, המנהלות האירופיות וגוש הקבוצות, יגיעו להבנות שלפחות קבוצה ישראלית אחת תשחק בשלב הבתים, וקבוצה נוספת תלך למוקדמות, כפי שהיה השנה עם בני אשת טורס השרון והפועל מגדל ירושלים. עם זאת, קופל מבהיר כי ההחלטה הסופית בנוגע לתוכנית תיפול כנראה רק בישיבה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות