אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי לכלכליסט:  לאחר 3 שנים, תם סכסוך העבודה באלישרא

בלעדי לכלכליסט: לאחר 3 שנים, תם סכסוך העבודה באלישרא

ל"כלכליסט" נודע כי נציגי ההסתדרות והנהלת המפעל גיבשו השבוע טיוטת הסכם לסיום סכסוך העבודה החריף; העובדים צפויים לקבל רשת ביטחון מפני פיטורים לכ-8-10 שנים בתוספת פיצויים מוגדלים בתקופה של פרישה

18.02.2009, 20:01 | נעמה סיקולר

שלוש שנים מאז פרץ, סכסוך העבודה הקשה והמתוקשר בין העובדים וההנהלה במפעל אלישרא מגיע לסיומו. ל"כלכליסט" נודע כי נציגי ההסתדרות והנהלת המפעל גיבשו השבוע טיוטת הסכם שתביא לסיום סכסוך העבודה. העובדים צפויים לקבל רשת ביטחון מפני פיטורים לכ-8-10 שנים בתוספת פיצויים מוגדלים בתקופה של פרישה. הצדדים צפויים לסכם בימים הקרובים על שורה של הסכמות נוספות וההסכם יוצג בשבוע הבא.

אלביט מערכות רכשה 70% מאלישרא לפי שווי של 100 מיליון דולר מידיה של כור בעסקה בה נרכשה גם תדיראן קשר בסוף 2005 ולמעשה מאז ניהלה מאבק עיקש עם העובדים. הסיבה הפורמלית למאבק היתה תוכניות ההנהלה להעביר את המפעל מבני ברק לחולון אולם ההנהלה והעובדים הגיעה להתנגשות מספר רב של פעמים כמעט בכל סוגיה שעמדה על הפרק.

העובדים טענו כי התנהלותה של אלביט מערכות נועדה להוריד את ערכה של אלישרא, מה שיאפשר לאלביט מערכות להשתלט גם על החלק של התעשייה האווירית (30%) עד רכישת מלוא השליטה בחברה. במקביל עוררו את זעם העובדים מספר התבטאויות של מנכ"ל החברה יצחק לפיהן היה רוצה לראות במפעליו עובדים צעירים ולא "אנשים עם שערות לבנות".

כחלק מהמאבק המיליטנטי בין העובדים להנהלה שמגיע כעת לסיומו העובדים השביתו מספר פעמים את מפעל אלישרא עצמו ואף איימו כי ישביתו בסיוע ההסתדרות גם את אלביט מערכות, הנסחרת בבורסה בתל-אביב ובארה"ב בצורה שלא תוכל לעמוד בלוחות הזמנים לאספקת מוצריה ואף פנו לבתי ההשקעות המובילים ויידעו אותם על הפגיעה הצפויה בחברה הנסחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כל הכבוד לועד העובדים, ולהנהלת החברה
אין זה קל להיות בסכסוך עבודה זמן כה רב, רק כאשר מגיעים למסקנה שאף אחד אינו מרוויח ונהנה מהמצב מגיעים להסכם. אני מוצא לנכון לברך את ועד העובדים וההנהלה על הגיעם להסכם אשר יכול לתת לעובדים לעשות את עבודתם נאמנה ולקדם את המיפעל בעזרת נסיונם הרב. עלו והצליחו !!!!
א.ס , צפון, מרכז  |  21.02.09
3.
האמת נמצאת באמצע
כמו תמיד האמת נמצאת באמצע........ מצד אחד יש באלישרא עובדים בעלי משכורות גבוהות מהמשק שלא עושים כלום ורק מחכים לפיצויים, מצד שני הנהלת אלביט רוצה לפטר כמה שיותר עובדים קבועים ולא לשלם פצויים כפי שייש בהסכמים, הם רוצים לפטר עובדים שייכים לוועד על מנת להביא חדשים בחוזה אישי ובכך יקטן כוחו של הוועד, (וזאת בדרך אגב בניגוד להסכמים )..... בנוסף בתור מ שמכיר את אלביט מקרוב הם סחטנים לא קטנים וקמצנים והיו שנים לא מעטות שהם הרוויחו מיליונים אך לעובדים שלהם לא נתנו העלאות שכר (בעקר לעובדים הפשוטים )...אז מה תגידו על זה....? מי פה הנצלן ? שלא תבינו גם העובדים של אלישרא אנשים עם ראש קטן שלא אכפת להם מכלום רק מהכסף...אך אני יוצא מנקודת הנחה בסיסית שהסכמים קודם כל צריך לכבד...ושיסתיים אז תעשו הסכם חדש... ודרך אגב מתוך היכרות של הפועלים בדבר אל תתפלאו שבשנת 2012 שיגמר ההסכם הנוכחי שיש בין הוועד להנהלה לא יתחילו שביתות ועיצומים מחדש כי ההנהלה תרצה לעשות שינויים חדשים ו/או לפטר אנשים למרות ההסכם החדש שפורסם כאן .... בקיצור כנראה שהאמת נמצאת באמצע.....
ליאור , מרכז  |  19.02.09
2.
ישראלי מהצפון - לא סחטנות חלוקה יותר הוגנת של הרווחים
וועד חזק הוא לא ערובה לסחטנות אלא ברוב המקרים סכר בפני חמדנות המנהלים. איך אתה רוצה שיגיבו עובדים שבמשך שנים משקיעם את זמנם וכישוריהם בחברה ובגיל 50 + ההנהלה רוצה צעירים יותר וזולים יותר ? הם ילחמו על מקומם ומעמדם ובצדק. תפיסת העולם שלך היא תפיסת עולם של אדונים ועבדים.
משה , פ"ת  |  19.02.09
1.
אכן הסחטנות משתלמת-
ללא ספק שוב הוכיח המשק הישראלי כי אין גבול לטימטום ולקהות של המפלצת הידועה בתור "וועד עובדים" -בכל 60 שנותי לא ראיתי מפעל שבו וועד שהתוצאה הסופית לא הייתה סחטנות .. לעניין אלישרא- העובדים במקום להתמיד בעבודה ולחזק את היכולות של החברה , אותן יכולולת שגרמו לאלביט מערכות לרכוש 70% מהחברה , בחרו להחליש את החברה במאבקים טפשיים.. כרגע החברה תחתח נטל של תשלומים מוגדלים , כ"א מקובע ל10 שנים הקרובות ועוד "תופינים" שלא צויינו..אני מאמין שהיום נגרם הפסד גדול לאלביט מערכות ובעיקר לאלישרא . חבל .
ישראלי , צפון  |  19.02.09