אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשתות רנואר ו-ML הורידו מהמדפים בגדים עקב חשד שהם מכילים שיער כלבים וארנבות

רשתות רנואר ו-ML הורידו מהמדפים בגדים עקב חשד שהם מכילים שיער כלבים וארנבות

הבגדים, שהיו אמורים להכיל פרווה סינטתית, יובאו מסין; מבירור שעשה "כלכליסט" עולה כי בשתי הרשתות לא ידעו על הימצאות השיער

18.02.2009, 23:14 | גלי ברגר

רשתות האופנה ML ורנואר הורידו מהמדפים בגדים הכוללים פרווה סינטתית בעקבות חשד כי הם מכילים שיער כלבים וארנבות, כך נודע ל"כלכליסט". שיער הכלבים נמצא בבגדים ב-ML ושיער הארנבות - ברנואר.

ערוץ 10 שידר היום (ד') פרומו לחדשות השבת בהנחיית אושרת קוטלר לקראת שידור כתבה בעניין. מבירור שערך "כלכליסט" עלה כי מדובר ברשת ML שבבעלות אבי מלכה וברשת רנואר - בשתי הרשתות לא ידעו על הימצאות השיער בבגדים עד לפניית הערוץ.

שתי הרשתות מייצרות את הבגדים בעיקר במפעלים בסין. "ככה זה כשעובדים עם מפעלים בסין", אמר גורם בשוק האופנה, "לא תמיד אתה יודע מה אתה מקבל, אבל זו הדרך היחידה לייצר בגדים במחירים זולים ואטרקטיווים שהצרכן יסכים לשלם.

תגובת רשת ML: "הרשת נהגה מאז ומתמיד להזמין מספקיה פרוות סינטתיות בלבד, כחלק ממדיניות החברה. לראשונה אנו נתקלים בסוגיה זו, למרות הבדיקות והבקרה של החברה. הנושא נמצא בבדיקה מול הספקים הנחשבים ליצרנים המובילים בעולם. כמובן שמיד הורדנו את המוצר מהדף, עד לבדיקת מעבדה מטעם החברה".

תגובת רשת רנואר: "ההזמנה ממפעל הייצור עבור הפריט הספציפי הייתה לפרווה סינטתית בלבד. זאת בהתאם למדיניות החברה - לא להשתמש בפרוות. בעקבות התחקיר אנו נחשפים לראשונה לנושא ורואים זאת בחומרה רבה. בהתאם לכך ובהתאם לנהלים של רשת רנואר, הפריט יישלח לבדיקת מעבדה מקיפה. בתום בדיקת המעבדה, אשר צפויה להיערך כשבועיים, ועם ממצאי הבדיקות, רשת רנואר תגיב בהתאם. עד אז, כל חנויות הרשת קיבלו הנחייה מפורשת להוריד את המוצר מהמדף. בעקבות התחקיר, רנואר מתכוונת לחייב בעתיד את הספק, לערוך בדיקות מעבדה לפרווה, טרם כניסתה לארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לתגובה 3 (קונה בחו"ל) ולתגובה 5 (קרן)
לתגובה מס' 3, הקונה בחו"ל: איך אפשר לקנות בגדים בלי למדוד אותם קודם? ובכל מקרה, אם נתעלם לרגע מהעובדה שצריך כרטיס אשראי בינ"ל בשביל לקנות בחו"ל דרך הרשת - זה לא יוצא לך ממש יקר? לתגובה מס' 5, קרן: את רצינית, בקסטרו אין דברים כאלה? לפני לא הרבה זמן (אולי שנה) נמכרו בקסטרו בגדים מפרוות אמיתיות. א-מ-י-ת-י-ו-ת. די מהר העניין הזה נודע בקרב צרכנים, שהחלו לפנות לקסטרו במכתבים מזוזעים. ואת יודעת איך קסטרו הגיבו? בהתחלה הם התעלמו מהפניות. רק בשלב מאוחר יותר, כשהם הבינו שציבור נרחב מזועזע מהעובדה הזו, הם טרחו להגיב. ומה היתה התגובה שלהם? האם הם התנצלו? האם הם הורידו את הסחורה מהמדפים? לא ולא! הם אמרו משהו כמו "טוב, רק נמכור עוד את מה שנמצא על המדפים וזהו". לכי תדעי עכשיו מה היה להם על המדפים ומה עוד היה במחסן, ומה הם ייצרו עוד. סתם שתדעי.
רותם , חיפה  |  25.02.09
6.
הם לא ידעו אבל !
היה רשום בכתבה שרשת ML לא ידעה שזה עשוי מפרווה של כלבים !! הם בחיים לא היו מוכרים את הפרוות האלה אם הם היו יודעים שזה משיער של כלבים !!! וגם הם הוציאו את כל הבגדים שלהם עם הפרוות !! אז אין שום בעיה לקנות שמה .. ומי שכבר קנה בגד עם פרווה שיזרוק אותו לפח !! לא מגיע לאפחד פיצועים כי רשת ML לא ידעה כלווווום ! ועכשיו כשהם יודעים אני בטוחה שהם לא יחזרו על זה אז אל תהיו קטנוניים !! כי לרשת ML יש בגדים מאוד יפים ונוחים אני כל הזמן קונה שמה !!! זה סין מוכרים להם אם הייתם קוראים טוב טוב את הכתבה אולי הייתם מבינים שזה לא אשמתם ושהם לא יחזרו על זה ולא הייתם סתם ממהרים להמציא סיבות למה לא לקנות שמה קיצר תקנו שמה כי זה רשת בגדים טובה !
עדי , תל אביב  |  19.02.09
3.
אני לא מבין מי עדיין קונה בגדים בארץ ולא מהאינטרנט
מארה"ב אני קונה רק דרך Ushops.co.il וככה יש לי מבחר גם של חברות שעושות משלוחים לארץ וכאלה שלא עושות, אני כותב את הכתובת שיושופס נותן ורשות הדואר שולחת את זה לארץ. הטעיית לקוחות כמו שרנואר עשתה לא יכולה לקרות בארה"ב הם הרבה יותר מקשיבים ללקוחות וזהירים.
איתי , רחובות  |  19.02.09
לכל התגובות