אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד מלניק למצב המשק ירד ב-0.9% בינואר צילום: בלומברג

מדד מלניק למצב המשק ירד ב-0.9% בינואר

המדד הושפע מירידה חריגה של 6.1% בפדיון ענפי המסחר והשירותים, בחודש דצמבר, כהמשך למגמת ירידה מאוגוסט 2008

19.02.2009, 14:10 | כתב כלכליסט
מדד מלניק למצב המשק ירד ב-0.9% בחודש ינואר 2009. לדברי פרופ' רפי מלניק, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים במרכז הבינתחומי הרצליה, מדד חודש ינואר מצביע על החרפת המיתון בפעילות המשקית. מדד חודש ינואר הושפע מירידה חריגה של 6.1% בפדיון של ענפי המסחר והשירותים, בחודש דצמבר, כהמשך למגמת ירידה שמסתמנת בו מחודש אוגוסט 2008. התפתחות זאת מבטאת מגמת ירידה של הביקושים המקומיים ובעיקר של הצריכה הפרטית, שבנוסף לירידת הביקושים מחו"ל גורמים למיתון במשק. כמו כן, בינואר נמשכת הירידה במדד היבוא, ובעיקר יבוא תשומות לייצור המקומי, בהמשך לירידה החריגה שנרשמה בחודש דצמבר 2008.

רכיבי מדד ינואר כוללים: עלייה של 0.7% במדד הייצור התעשייתי בחודש דצמבר, לאחר ירידה של 0.6% בחודש נובמבר; ירידה חריגה של 6.1% במדד הפדיון של ענפי המסחר והשירותים בחודש דצמבר, לאחר ירידה של 1.2% בחודש נובמבר; ירידה של 0.9% במדד היבוא בחודש ינואר, לאחר ירידה חדה של 17.2% בחודש דצמבר, ועלייה של 1.3% במספר משרות השכירים בסקטור העסקי בחודש נובמבר, לאחר ירידה של 1.9% בחודש אוקטובר.

מדד מלניק מאבחן בזמן אמת את רמת הפעילות ואת התפניות בפעילות המשקית בישראל. המדד מורכב מנתונים בסיסיים, שמתפרסמים על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות