אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקו"ם ישלם 25 אלף שקל לחבריו שניהלו מאבק שליטה - אף שלא היה מעורב צילום: יריב כץ

אקו"ם ישלם 25 אלף שקל לחבריו שניהלו מאבק שליטה - אף שלא היה מעורב

אביהו מדינה, אלי אברמוב ועובד אפרת משכו את תביעתם נגד ההנהלה הישנה של אקו"ם, שהוגשה עקב ההחלטה לפטר שני בכירים בארגון

19.02.2009, 23:26 | מארק שון

אקו"ם, ארגון הגג ליוצרים ומלחינים ישראלים, ישלם 25 אלף שקל לחבריו שניהלו מאבקי שליטה - למרות שלא היה צד למאבק. כך עולה מהחלטתו של שופט בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין.

מדובר באחד הסכסוכים הטעונים ביותר שהיו במסגרת הארגון, במסגרתו החליטה ההנהלה הישנה (שהתחלפה בבחירות שהתנהלו בקיץ האחרון) לפטר את המנכ"ל יוריק בן דוד והסמנכ"ל ראובן רצון, בשל תנאי השכר הגבוהים שלהם.

מיד לאחר ההחלטה של הדירקטוריון הגישו המוסיקאים אביהו מדינה, אלי אברמוב ועובד אפרת תביעה נגד חברי ההנהלה הישנה של אקו"ם, בהם, הפזמונאי יענקל'ה רוטבליט והמלחין ארי בן שבתאי, וביקשו להצהיר כי ההחלטה אינה תקפה. ההחלטה עצמה, אגב, בוטלה.

בדיון שנערך לפני שבוע הסכימו הצדדים להצעתו של השופט, והסמיכו אותו לקבוע את הפיצוי שישלם אקו"ם לדירקטורים לשעבר ולחברי אקו"ם שתבעו אותם. זאת, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט, המאפשר החלטה על דרך הפשרה.

השופט אורנשטיין שכנע את הצדדים במהלך הדיון לוותר על כל טענה ולסגור את התיק בשל "חילופיי השלטון" שהיו באקו"ם בקיץ האחרון. "העתירה לא נדונה לגופה כי המציאות חזקה יותר והנסיבות הביאו לשינויים באקו"ם", אמר השופט בורנשטיין. "עדיף כעת להרגיע את הרוחות ולאפשר למשוך את התביעה חזרה - ממשלת ישראל זה כנראה 'קטן' לעומת המאבקים הפוליטיים באקו"ם".

השופט החליט לבסוף כי אקו"ם יישא בהוצאות של שני הצדדים, וישלם 12.5 אלף שקל לכל אחד מהם. במקביל, תימחק התביעה. 

עו"ד ערן שפינדל ייצג את רוטבליט ובן שבתאי; ועורך הדין אופיר צברי ייצג את המוסיקאים מדינה, אברמוב ואפרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות