אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאאב נפרדת מג'נרל מוטורס ומגישה בקשה לפשיטת רגל צילום: בלומברג

סאאב נפרדת מג'נרל מוטורס ומגישה בקשה לפשיטת רגל

יצרנית הרכב השבדית הודיעה כי תבצע ארגון מחדש, לאחר שממשלת שבדיה דחתה את הצעת ג'נרל מוטורס להעביר לה כספים להצלת החברה

20.02.2009, 12:27 | סוכנויות הידיעות

יצרנית הרכב השבדית סאאב הגישה היום (ו') בקשה להכיר בה כפושטת רגל, ובמקביל ביקשה להתנתק מחברת האם ג'נרל מוטורס (GM), אשר בעצמה נמצאת על סף קריסה. החברה השבדית הודיעה כי היא מתכננת ארגון מחדש במטרה להציל את המותג הלאומי, כך הודיעה דוברת סאאב.

ההחלטה התקבלה לאחר שממשלת שבדיה דחתה את ההצעה של GM להזרים לה כספי סיוע על מנת שתוכל להמשיך והחזיק במותג ולייצר את המכוניות. גם הניסיונות של הענק מדטרויט למצוא רוכש לחברה הבת השבדית כשלו והממשלה השבדית נאלצה להתערב.

"אנו בוחנים ונמשיך לבחון את כל האפשרויות העומדות בפנינו על מנת לשמור על קיומו של סאאב, החלופות הנבדקות הן מציאת משקיע או מכירת המותג למי שמעוניין להחזיק ולשמר אותו", אומר מנהל המכירות של סאאב, ג'אן אייק ג'ונסון.

בתוך כך, חברת האם ג'נרל מוטורס ממשיכה לדווח על קשייה ולבקש סיוע ממשלתי על מנת להימנע מפשיטת רגל. לחברה דרושים 16 מיליארד דולר לשיקום הפעילות האמריקאית שלה ועוד כ-6 מיליארד דולר על מנת להמשיך ולהפעיל את מפעליה בקנדה, גרמניה, בריטניה, שבדיה ותאילנד. במקביל מקווים ב-GM להיפטר ממותגי הבת היקרים דוגמת האמר ופונטיאק, אשר הפכו לאחרונה ליקרים ובלתי רווחיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות