אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הפיכתה לחברה פרטית: בעלי המניות של אלדין אישרו את מכירתה לוקטור צילום: אוראל כהן

לקראת הפיכתה לחברה פרטית: בעלי המניות של אלדין אישרו את מכירתה לוקטור

העסקה תהיה לפי שווי של 160 מיליון דולר וצפויה להיות מושלמת עד סוף חודש מרץ בכפוף לאישורים רגולטוריים בישראל ובגרמניה.

20.02.2009, 14:43 | תומר קורנפלד

אין הפתעות בעסקה למכירת חברת פתרונות אבטחת המידע אלדין לחברת וקטור קפיטל. הבוקר (ו') אישרו בעלי המניות של אלדין את עסקת מכירתה של החברה לוקטור קפיטל תמורת 160 מיליון דולר – המהווים 11.5 דולר עבור כל מניה של החברה. העסקה צפויה להיסגר עד סוף חודש מרץ לאחר קבלת אישורים רגולטוריים בישראל ובגרמניה, ולאחר מכן יימחקו מניותיה של אלדין מהמסחר בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק. 

עוד נקבע במסגרת ההסכם למכירת אלדין כי אם קופת המזומנים של אלדין בעת סגירת העסקה תעמוד על יותר מ-12 מיליון דולר, עשוי לעלות סכום העסקה אל מעל 160 מיליון דולר. כמו כן, נקבע כי תנאי נוסף להשלמת העסקה הוא שבקופתה של אלדין יהיו לפחות 7 מיליון דולר. בסוף הרבעון השלישי של 2008 היו בקופתה של אלדין 8.8 מיליון דולר. 

את יום המסחר האחרון סגרת מניית אלדין במחיר של 10.98 דולר למניה המשקף לחברה שווי של 153 מיליון דולר – המשקף דיסקאונט של 4.7% למניית החברה. 

במידה והעסקה תושלם בסופו של דבר, אלדין תהפוך לחברה הישראלית הרביעית הנמחקת תוך פרק זמן קצר מהוול סטריט בעקבות רכישתה – זאת לאחר מחיקתן של החברות NDS ואומריקס. חברה נוספת הנמצאת בשלבים האחרונים למכירתה וצפויה להימחק ממסחר בימים הקרובים היא חברת סקופוס שנמכרה להרמוניק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות