אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרינסטון: אמיר ברנע יעניק חוות דעת על העסקה עם שרם פודים צילום: בועז אופנהיים

גרינסטון: אמיר ברנע יעניק חוות דעת על העסקה עם שרם פודים

חברת הייעוץ של ברנע תחליף את מודלים כלכליים של יעקב שיינין, מאחר שהיא מעניקה ליווי לאי.אי.אר

21.02.2009, 19:59 | גולן חזני

עסקת בעלי העניין של איציק שרם ויאיר פודים בגרינסטון, נתקלת בבעיות. לאחר שמינתה את מודלים כלכליים של יעקב שיינין לתת חוות דעת לחברה בדבר הוגנות העסקה, הודיעה גרינסטון כי לאור הליווי שמעניקה מודלים כלכליים לאי.אי.אר, החליטו ועדת הביקורת והדירקטוריון למנות במקומה את חברת ברנע ייעוץ כלכלי ופיננסי שבבעלות אמיר ברנע. פירמת רואי החשבון BDO שנבחרה אף היא להעניק את חוות הדעת האמורה, תישאר לצד ברנע.

בנוסף ימונה איציק שרם ליו"ר דירקטוריון גרינסטון ויאיר פודים לדירקטור בחברה, מה שיהדק את האחיזה של בעלי השליטה בחברה.

מדובר בעסקת בעלי עניין גדולה בה מוכרות שרם פודים גרופ ושרם פודים טכנולוגיות את אחזקותיהן בחברת המיחזור אי.אי.אר, שבשליטת הקבוצה, לחברה הבת שלהן, גרינסטון, תמורת 56.8 מיליון שקל.

עסקה זו משקפת לאי.אי.אר שווי של 120 מיליון דולר. שרם פודים גרופ תקבל עבור אחזקותיה (8.8%) באי.אי.אר סכום של 40.7 מיליון שקל. שרם פודים טכנולוגיות תקבל עבור אחזקותיה (3.5%) כ־16.1 מיליון שקל.

לפי מתווה העסקה, אם אי.אי.אר תונפק או אם גרינסטון תמכור מניות של אי.אי.אר בארבע השנים הקרובות לפי שווי גבוה יותר, היא תשלם לשרם פודים גרופ ולשרם פודים טכנולוגיות עוד 15%-33% מההפרש שבין שווי המניות בעסקת בעלי העניין לשוויין בעסקה העתידית.

אי.אי.אר עדיין לא רשמה הכנסה כלשהי, למעט כמה חוזים שנחתמו להקמת אתרי מיחזור ביוסטון שבמדינת טקסס, בבריטניה, באוקראינה ולאחרונה גם ברוסיה. קופתה כמעט ריקה לחלוטין. במילים אחרות, המשרדים שנשכרו לתת את חוות הדעת יצטרכו להצדיק בעיקר את הפוטנציאל הקיים בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות