אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס חותך את מחיר היעד לזירוקס ביותר מחצי צילום: shutterstock

ברקליס חותך את מחיר היעד לזירוקס ביותר מחצי

כלכלני בנק השקעות הבריטי חותכים את ההמלצה למניית זירוקס מ-15 דולרים ל-7 דולרים למניה בלבד. זירוקס ירדה 63% בשנה האחרונה

22.02.2009, 15:52 | גיל קליאן

מניית זירוקס, שירדה בשנה האחרונה 63%, סופגת עוד מכה: בנק ההשקעות הבריטי ברקליס חותך את המלצתו למניה. כלכלני ברקליס הורידו את המלצתם למניית החברה ל"נייטרלי" וחתכו את מחיר היעד מ-15 דולרים למניה ל-7 דולרים בלבד. ביום שישי סגרה מניית החברה בשער של 5.52 דולר למניה.

לפי כלכלני ברקליס, על זירוקס לשפר את שיעורי הרווחיות שלה. זאת, לאחר שמכירות החברה יורדות ואינן צפויות לעלות בזמן הקרוב. לפי הכלכלנים, המכירות של זירוקס מתבצעות בעיקר לשוק המוסדי, בעיקר של מדפסות, פקסים, סורקים וציוד משרדי אחר, ותלויות בהתנהלות מקומות עבודה. הכלכלנים מעריכים כי באקלים הכלכלי הנוכחי מתנהלים מקומות העבודה בצורה זהירה, ולא נוטים לבצע רכישות חדשות עד אשר הדבר הכרחי לחלוטין. כלומר, לדברי הכלכלנים, בשוק בו מקומות העבודה לא מחליפים ציוד אלא אם כן הוא יוצא לחלוטין מכלל שימוש, סיכויי הצמיחה של זירוקס נמוכים מאוד.

כמו כן מעריכים את סביבת התחרות של זירוקס כתחרותית מאוד, מה שגם יקשה על החברה לצמוח ולייצר רווח. לפי הכלכלנים, לא צפוי שינוי במצב זה עד המחצית השנייה של 2009, וגם אז לא בטוח כי המצב ישתנה לטובתה של זירוקס.

זירוקס נסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי של כ-4.8 מיליארד דולר, החברה מעסיקה כ-57 אלף עובדים נכון לסוף 2008. את 2008 סיימה החברה עם מכירות של כ-17.6 מיליארד דולר, ורווח נקי של 1 מיליון דולר בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות