אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיני לראשי הבנקים: "גלו אנושיות כלפי עובדי פרי גליל" צילום: עמית שעל

עיני לראשי הבנקים: "גלו אנושיות כלפי עובדי פרי גליל"

יו"ר ההסתדרות מותח ביקורת חריפה על לאומי ודיסקונט וטוען: "הבעיה של ויטה פרי גליל לא תישאר בחצור הגלילית, זו בעיה של כלל המדינה"

23.02.2009, 14:48 | מיקי פלד

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מותח ביקורת חריפה על התנהלות בנק לאומי ובנק דיסקונט בנוגע לויטה פרי-גליל. עיני קרא היום לראשי הבנקים "להתייחס בצורה שונה למשבר במפעל 'פרי גליל' בחצור הגלילית. הבנקים חייבים לגלות אנושיות ולא לבחון את העניין דרך 'החור שבגרוש'. עליהם להבין שמדובר בעובדים שמשתכרים שכר מאוד נמוך ושבסך-הכל נקלעו למשבר הזה בגלל כל מיני ספקולנטים שעשו עסקאות שהביאו למשבר. המפעל עצמו הוא מפעל מרוויח שהעובדים הביאו אותו לשגשוג והצלחה".

מתבצרים במפעל עובדי "פרי גליל" אינם מאפשרים כניסה ויציאה זאת לאחר שבנק לאומי ובנק דיסקונט הגישו אתמול בקשה לכינוס נכסים. יו"ר ועד העובדים, מוטי חזיזה: "אנחנו במלחמה על הבית" מיקי פלד, 3 תגובותלכתבה המלאה

עיני אף אמר כי בלי 'פרי גליל' אין חצור הגלילית. "אני מתריע בפני הממשלה שהבעיה של פרי הגליל לא תישאר בחצור הגלילית, מדובר בבעיה של כלל מדינת ישראל. כל העובדים במשק חייבים להיות ערבים לעובדי "פרי גליל" הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי ולא לראות רק את חלקת האלוקים הקטנה שלנו".

עיני אף התייחס לממשלה שתקום וקרא לבנימין נתניהו להיכנס למסלול של הידברות עם הגופים החזקים במשק, הסתדרות ומעסיקים כדי להתמודד עם האתגרים ועם המשבר הכלכלי. עיני גילה כי לפני מס' ימים טילפן אליו נתניהו ואמר לו כי פניו להידברות וכי הוא לא יחזור על דרך המאבק של שנת 2003, בזמן שכיהן כשר האוצר.

עיני ציין כי הממשלה היוצאת ושר האוצר רוני בראון לא השכילו לפתוח בהידברות כדי להתמודד עם המשבר הכלכלי. "לפני כמה שבועות למשל, הצעתי כי העובדים במשק יתרמו יום חופשה והממשלה והמעסיקים יפדו אותו והכספים יצטברו לקרן שתפעל למפעלים כדוגמת 'פרי גליל'. שר האוצר לצערי הרב לא הרים את הכפפה ורק אמר שהרעיון מעניין. אני מקווה שהממשלה הבאה לא תנהג כך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות