אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדטרוניק השלימה את רכישת ונטור הישראלית תמורת 325 מיליון דולר צילום: ערן יופי כהן

מדטרוניק השלימה את רכישת ונטור הישראלית תמורת 325 מיליון דולר

משקיעי ונטור השיגו תשואה של פי 16 על השקעתם: ונטור גייסה עד היום 17 מיליון דולר בלבד, ובקופתה נותרו כ-5 מיליון דולר

23.02.2009, 17:25 | מאיר אורבך

ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק השלימה את רכישת ונטור הישראלית תמורת 325 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע שהחברה גייסה עד היום 17 מיליון דולר בלבד ושבקופתה נשארו כ־5 מיליון דולר. משקיעי החברה ומייסדיה השיגו תשואה של פי 16 על השקעתם בחברה. במקביל רכשה אתמול מדטרוניק את חברת קורוולוו (corevlave) תמורת כ־700 מיליון דולר.

קורוולוו היא מתחרה של ונטור, שהמכירות שלה עומדות על כ־75 מיליון בשנה. ל"כלכליסט" נודע שונטור מפתחת מוצר מקביל למוצר של קורוולוו. להערכת מקורבים לעסקה, מדטרוניק רוצה להיכנס באופן נרחב לשוק המסתמים ולהתחרות בחברת אדוארד, שרכשה בעבר את פי.וי.טי הישראלית. להערכת אותם מקורבים, רכישת קורוולוו נעשתה כדי לקבל הכנסות בהווה ומונטור מצפים לקדם טכנולוגיה עתידית.

רכישת ונטור מוסיפה שתי טכנולוגיות לקו המסתמים הצנתריים של מדטרוניק. טכנולוגיות משלימות אלה, של מסתמים המושתלים באמצעות צנתר, מספקות יתרונות לחולים הסובלים מהצרה של אבי העורקים וניתוח לב פתוח עלול לסכן את חייהם.

בשיחה עם "כלכליסט" אומרת בת שבע אלרן, שותפה מנהלת בקרן אופל מדיקה 3, שהשקיעה בחברה ב־2008: "אנשי ונטור ידעו לזהות מה הצרכים של השוק כיום. כשחברות באות עם מוצרים שעונים על הצרכים, השוק יודע לתת להם הכרה גבוהה בשלב כה מוקדם".

"יש התרגשות גדולה של כל הצוות מהמכירה, שהפכה מחלום במוחו של פרופ' אהוד שוומנטל למציאות. אף אחד לא מתכוון לעזוב את החברה וכולם רוצים לראות את המוצר מגיע לשוק. המוצר נמצא בניסויים קליניים ראשונים באירופה והתגובות טובות מאוד", אמר ל"כלכליסט" ד"ר גיא איזיקיאל, נשיא ומנכ"ל ונטור טכנולוגיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות