אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חצור הגלילית מושבתת כאות הזדהות עם עובדי ויטה צילום: פוטו יהודה

חצור הגלילית מושבתת כאות הזדהות עם עובדי ויטה

היום בצהריים ידון בית המשפט המחוזי בחיפה בבקשת כינוס הנכסים שהגישו הבנקים דיסקונט ולאומי

24.02.2009, 08:33 | מיקי פלד

מערכת החינוך והמסחר בחצור הגלילית מושבתת היום לאות הזדהות עם עובדי מפעל ויטה פרי הגליל. היום אחר הצהריים צפוי בית המשפט לדון בגורל המפעל, שנקלע לקשיים.

לדברי ראש המועצה, שמעון סויסה, "קיבלנו את ההחלטה במשותף. נחסום את הכניסה ליישוב מכביש 90, נקיים משמרת מחאה ותושבים ילוו את העובדים לבית המשפט בחיפה".

החל מאתמול בבוקר מתבצרים העובדים בתוך מתחם המפעל. זאת לאחר שבנק לאומי ובנק דיסקונט הגישו לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לכינוס נכסים. העובדים חוששים, כי אם הבקשה תאושר המפעל ייסגר בסופו של דבר והעובדים יאבדו את הזכויות שצברו. הדיון בבקשה יתקיים היום בשעה 14:00. 

יו"ר ועד העובדים, מוטי חזיזה, אמר אתמול: "אנחנו במלחמה על הבית. האירועים רודפים אותנו כנראה הרבה יותר מהר ממה שחשבנו. כנראה שמנכ"ל בנק לאומי, גליה מאור, החליטה לחסל את הפרנסה שלנו. אנחנו נושאים את עיננו לבית המשפט ומתחננים שלא יאשר את הבקשה. למפעל הזה יש רווח תפעולי נאה ביותר ואין סיבה שילך לכינוס. המפעל הזה נקלע לקשיים רק בגלל החובות של חברת האם ויטה".

חזיזה הוסיף כי בשבוע האחרון הגיע המפעל לעבודה, בתפוקה מלאה בשלוש משמרות סביב השעון, כדי לספק בזמן את ההזמנות הרבות. הוא הדגיש את חשיבות המפעל לחצור הגלילית ולאזור כולו. "מדובר במפעל שמפרנס משפחות רבות באזור כולו. אם הוא ייסגר יקפצו אחוזי האבטלה בחצור הגלילית. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה פה אם המפעל ייסגר. הבנקים צריכים להבין שהם יושבים כאן על חבית אבק שריפה חברתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות