אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבנר קופל: "המצב של עירוני נהריה מדאיג. ראשי קבוצות יצטרכו לנקוט בצעדים כלכליים על חשבון הצלחות מקצועיות" צילום: ראובן שוורץ

אבנר קופל: "המצב של עירוני נהריה מדאיג. ראשי קבוצות יצטרכו לנקוט בצעדים כלכליים על חשבון הצלחות מקצועיות"

אבי סבג, יו"ר עירוני נהריה, מזהיר כי הקבוצה עלולה לסיים דרכה בגין אי העברת כספי התמיכה: "אם הכסף לא יגיע עד הסופ"ש, העמותה תתפרק"

24.02.2009, 12:42 | אוריאל דסקל

אבנר קופל, יו"ר מינהלת ליגת הכדורסל, אומר שהמצב של עירוני נהריה מדאיג מאוד אותו ואת ראשי קבוצות הכדורסל בישראל.

"אנחנו נעשה את כל המאמצים לעזור למועדון הכדורסל של נהריה", אומר קופל. "אין פתרונות קסם אבל נפנה לספונסרים שהיו ונחפש פיתרונות יצירתיים. האחריות וההחלטות הסופיות עם נהריה".

קופל הוסיף: "זה מצב מאוד מדאיג עבור נהריה כמובן והכדורסל הישראלי. אנחנו מקווים שראשי המועדונים יבינו בעקבות המצב עם נהריה שצריך לכלכל עצמם בצורה אחרת. אנחנו מצפים  שרבים ינקטו בצעדים כלכליים למניעת מצב של פשיטת רגל אפילו על חשבון הצלחות מקצועיות. אין ספק שהמצב של נהריה הוא איתות לקבוצות האחרות. הן יצטרכו לעשות הערכות כלכליות וכספית אחרות לחלוטין לשנתיים הקרובות כדי להימנע מהמצב של נהריה".

כאמור, עירוני נהריה - אחת מקבוצות הכדורסל הבכירות בישראל - על סף קריסה. קבוצת הכדורסל הצפונית טוענת כי הזרמת הכספים מכיוונם של הספונסרים הופסקה ואף ישקר, שתומכת בקבוצה מזה שנים, לא העבירה עדיין את מיליון השקלים שהבטיחה לקבוצה.

עקב הקשיים הכספיים, לא שולמה לשחקנים משכורת בחודש האחרון, ונשיא הקבוצה אבי סבג מזהיר מפני התפרקות. "אם הכסף לא יגיע עד סוף השבוע, העמותה תתפרק. העמותה לא כוללת רק את קבוצת הבוגרים אלא גם את קבוצת הנשים שמשחקת בליגה הלאומית ומחלקת הנוער שמונה 600 ילדים. כל מה שבנינו במשך עשר שנים עלול לרדת לטמיון בחודש אחד".

בחברת ישקר הדפו את התלונות של נהריה על אי הזרמת כספים שהובטחו לטענתם. "כבר כשנה אין אנו תומכים בעירוני נהריה", מסר דני גולדמן סמנכ"ל הכספים של ישקר, "לראייה, בחצי שנה האחרונה האחרונה משחקת הקבוצה ללא הלוגו שלנו על החולצה. לא קיימת התחייבות לתמיכה בקבוצה. הטענות שמועלות הן ככל הנראה בשל צורך של הקבוצה לגייס כספים, שהתעורר עכשיו".

בחברה העלו אפשרות כי עובדי ישקר, המזוהים כאוהדי הקבוצה, תרמו לה כ-250 אלף שקל בשנה שעברה, אולם אין מדובר בהתחייבות מטעם החברה עצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות