אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היוצרים מאיימים: החשכת המסך בעוד 45 יום צילום: דמיטרי שבצ'נקו

היוצרים מאיימים: החשכת המסך בעוד 45 יום

איגודי העובדים בטלוויזיה ובקולנוע פתחו הבוקר בשלושה ימי עיצומים מול בניין קשת. לאחר פגישה עם אבי ניר הוצע ליוצרים להיפגש עם הזכייניות באילת למרתון דיונים

24.02.2009, 13:03 | תמר וילרפורט

איגודי העובדים בקולנוע ובטלוויזיה פתחו הבוקר (ג') בשלושה ימי עיצומים כחלק מצעדי המחאה הנמשכים למעלה מחודשיים. אוהל המחאה הוקם סמוך לבניין זכיינית ערוץ 2 קשת, ברמת החי"ל בתל אביב, כשעשרות שוטרים עומדים מולם ולא במקרה. בניין קשת צמוד למרחב ירקון של המשטרה.

בהפגנה נאמו כל ראשי האיגודים, שדיברו על הצורך בהפעלת לחץ על הזכייניות והרשות השנייה ש"רומסים את החוק". נציגי היוצרים הודיעו כי אם בתוך 45 יום לא יימצאו הסדרים כספיים הולמים ולא ייחתמו חוזים להפקות מקור נוספות הם יפתחו בשביתה.

המפגינים קראו גם לעובדים בתוכניות האקטואליה השונות להצטרף למחאתם אחרת המסך לא באמת יוחשך.

במקביל להפגנה, נפגשו נציגי האיגודים עם מנכ"ל קשת, אבי ניר, וקבעו להיפגש באילת למרתון דיונים בהשתתפות הרשות השנייה, רשת, קשת וערוץ 10.

האיגודים דורשים כי הזכיינים יחזירו באופן מיידי את כל הפקות המקור והפיתוח שבוטלו או הוקפאו, יעבירו תוכנית עבודה חתומה בחוזים עם המפיקים על פי המכרז עבור השנים 2009-2010 וכן דורשים הצעה רצינית להסדרת חובות העבר על סך 200 מיליון שקל. טענתם היא כי בהתאם למכרז, אמורים לעלות לשידור דרמות טלוויזיה בערוצים 2 ו-10 בהיקף של כ-190 מיליון שקל, שמשמעותם 365 שעות שידור. כמו כן אמורים לעלות לשידור סרטים תיעודיים שכיום הגדרת הנושא טושטשה וצומצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות