אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היוצרים מסלימים את המאבק: פרצו בשידור חי לתוכנית "היום שהיה"

שלוש נשים פרצו אמש לתוכניתו של גיא זוהר בערוץ 10 כשהן נושאות שלטים ומוחות על חוסר ההתייחסות של המדיה המשדרת למאבק היוצרים

25.02.2009, 09:45 | כתב כלכליסט

שלוש נשים פרצו אמש (ג') לתוכניתו של גיא זוהר, "היום שהיה" בערוץ 10, במסגרת המאבק שמנהלים ארגוני היוצרים מול הזכייניות. הנשים הפתיעו את זוהר במהלך השידור כשהן עוטות על עצמן שלטים ומוחות על חוסר ההתייחסות של התקשורת המשודרת למאבק היוצרים.

הנשים ביקשו להסביר את עמדותיהן מול המצלמה אולם זוהר מנע זאת מהן ואף ביקש שיעזבו את האולפן. לאחר שלא נענו לדרישתו הן פונו על ידי המאבטחים של הערוץ.

כזכור, איגודי היוצרים פתחו אתמול בצעדי מחאה ושביתה של שלושה ימים זאת בשל אי העמידה של הזכייניות בתנאי החוק. במהלך היום הקימו היוצרים אוהל מחאה מול משרדי קשת ורשת כשהם דורשים מהזכייניות להחזיר מיד את כל הפקות המקור והפיתוח שבוטלו או הוקפאו, להעביר תוכנית עבודה חתומה בחוזים עם המפיקים על פי המכרז עבור השנים 2009-2010 וכן דורשים הצעה רצינית להסדרת חובות העבר על סך 200 מיליון שקל.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "ערוץ 10 נלחם על חייו ופועל למציאת פתרונות שיצילו מקומות עבודה רבים ככל שניתן, לרבות עבודה של יוצרים ומפיקים חיצוניים שפרנסתם תלויה בערוץ. הצירוף של משבר כלכלי חמור ורגולציה שאינה תואמת את המציאות הביאו את ענף הטלוויזיה לסף קריסה. יתכן ואנשים עדין לא הפנימו את עוצמת הצונאמי הכלכלי שמתקרב אלינו. בזמן שבכל העולם נפרדים מהקלישאות לטובת מהלכים כלכליים אמיתיים בישראל ממשיכים לנהל דיון פופוליסטי שבינו לבין המציאות אין דבר או חצי דבר. עלינו לשלב ידיים ולקדם תוכנית משותפת להצלת מקומות עבודה של רבים. אנו קוראים לרשות השנייה, למשרד התקשורת, ליוצרים ולזכיינים לשבת לשולחן ולגבש פתרון אמיתי שיציל את הענף מקריסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות