אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וקטור: "אנו מחויבים לעסקת אלדין ואיננו רואים שום סיבה שלא תושלם במועד שנקבע" צילום: אוראל כהן

וקטור: "אנו מחויבים לעסקת אלדין ואיננו רואים שום סיבה שלא תושלם במועד שנקבע"

בשעה זו יורדת מניות אלדין ב-2% למחיר של 10 דולר לאחר שפתחה את המסחר בצניחה של 15%. זאת בשעה שעסקת המכירה של החברה לקרן וקטור אמורה להתבצע לפי מחיר של 11.5 דולר למניה

25.02.2009, 20:31 | תומר קורנפלד
האם העסקת למכירת אלדין תמורת 160 מיליון דולר נמצאת על סף פיצוץ? בשעה זו יורדת מניות חברת פתרונות אבטחת המידע ב-2% למחיר של 10 דולר למניה בשעה שעסקת המכירה של החברה לקרן וקטור אמורה להתבצע לפי מחיר של 11.5 דולר למניה. מוקדם יותר צנחה המניה ב-15%, אך מוקטור נמסר הודעת הרגעה כי "אנו מחויבים לעסקה ואיננו רואים שום סיבה שלא תושלם במועד שנקבע". מחברת אלדין לא נמסרה תגובה.

בסוף השבוע האחרון אישרו בעלי המניות של אלדין את מתווה העסקה. בהודעתה של אלדין נאמר שהעסקה צפויה להתבצע במהלך חודש מרץ בכפוף לאישורים רגולטורים מישראל ובגרמניה. כמו כן, על פי ההסכם אלדין התחייבה כי בעת סגירת ההסכם קופת המזומנים שלה תכיל 7 מיליון דולר לפחות והונה החוזר יהיה 13.5 מיליון דולר. בסוף הרבעון השלישי עמדה קופת המזומנים של אלדין ב-8.8 מיליון דולר. במידה והעסקה תושלם, אמורה אלדין להפוך לחברה פרטית ומניותיה ימחקו ממסחר בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק.

באופן לא מפתיע דומה התנהגותה של מניית אלדין לזו של חברת גילת לווינים שהייתה אמורה להירכש לפני מספר חודשים על ידי קבוצת רוכשים בראשות מאיר שמיר תמורת 475 מיליון דולר. מספר ימים לפני תום העסקה ביקשו הרוכשים לשנות את מתווה העסקה, או במלים אחרות להקטין את התשלום, אולם בגילת דחו את הבקשה והעסקה התפוצצה. עם זאת, בשונה מהעסקה למכירת גילת, אשר הייתה עסקה פיננסית עבור מאיר שמיר – עבור וקטור קפיטל, אלדין היא רכישה אסטרטגית. בכוונתה וקטור למזג את פעילותה של אלדין יחד עם חברת SafeNet שנרכשה על ידה בשנת 2007 באופן היוצר סינרגיות בין החברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מעשה בשלושה נוכלים
היה היתה ממלכה קסומה שחיו בה באושר ועושר נסיכות קסומות ונסיכים יפי תואר וכולם חיו בשלום ובאושר תחת שרביטו של המלך טוב הלב ואוהב האדם. אך אבוי, בוקר אחד הסתננו לממלכה נהדרת זו שלושה נוכלים. בכוונתם היתה להפיל את הממלכה הטובה בידיהם של אנשי הרשע אשר קינאו ביופיה והצלחתה של הממלכה ולכל אחד מהם הובטח כי לאחר שיבצעו את תפקידם יזכו בפרסים שמנים. שלושת הנוכלים פנו אל המלך ויעצו לו עצות שונות ורעות על מנת להכשילו ומאחר והמלך אהב את כל בני האדם הוא נפל ברשתם ויום אחד גילה כי אנשי הרשע השתלטו על ממלכתו. שלושת הנוכלים קיבלו לידיהם ממונים שמנים והפכו את כל אנשי הממלכה לאומללים. המלך לא ויתר ונלחם למען ממלכתו ואנשיו האהובים ואת צדקתו ראו כולם. כפי שנאמר במקורות - מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים ואנו עדיין מקווים שהצדק יעשה והממלכה תחזור להיות כשהיתה. סורה חושך הלאה שחור. הלאה מפני האור!
אלדיני  |  26.02.09