אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היוצרים התפרצו לישיבת הרשות השנייה: דורשים 70 מיליון שקל להצלת התעשייה צילום: דמיטרי שבצ'נקו

היוצרים התפרצו לישיבת הרשות השנייה: דורשים 70 מיליון שקל להצלת התעשייה

בעקבות הפרסום בכלכליסט היוצרים זעמו על כוונת הרשות להפחית את חובות התוכן בשנת 2009 למינימום הקבוע בחוק; נקבעה ישיבת חירום ביום שני בה ישתתפו מנכ"לי הערוצים

26.02.2009, 14:04 | תמר וילרפורט ואמיר טייג

אגודי היוצרים זועמים על כוונת הרשות השנייה לאפשר לערוצים המסחריים לקצץ בשנת 2009 באופן מהותי בהפקות המקור מסוגה עילית. בעקבות הידיעה שפורסמה הבוקר ב"כלכליסט", התפרצו כל שבעת נציגי אגודי היוצרים לישיבת מועצת הרשות השנייה והביעו זעם רב כנגד התוכנית המתגבשת. בישיבה השתתפו כל המנכ"לים של זכייניות הטלוויזיה, מנשה סמירה מנכ"ל הרשות, נורית דאבוש יו"ר המועצה וחברי המועצה. מטרת הישיבה המקורית הייתה לחדש את הדיאלוג בין הצדדים.

היוצרים דרשו כי הרשות תחייב את הערוצים המסחריים לבצע השקעה מיידית של 60 עד 70 מיליון שקל בהפקות מקור על מנת להציל את תעשיית התוכן המקומית. שבעת איגודי היוצרים מייצגים כ-4,000 חברים, מרביתם פרילנסים. חברי הרשות ומנכ"לי הזכיינים הציגו את המצב הכלכלי הקשה מולו מתמודדים זכייני הטלוויזיה, ובתום ישיבה סוערת סוכם כי ביום שני הקרוב יתכנסו כל הגורמים הרלוונטיים לדון במצב החירום. נציגי קשת, רשת וערוץ 10 הביעו הסכמתם להגיע לכינוס החירום, בו ייקחו חלק גם נציגי הרשות השנייה. יש לציין כי פרטי הפגישה הסופיים טרם נקבעו.

היום הוא היום המסכם של שביתת היוצרים, אשר החלה בתחילת השבוע כמחאה על קיצוץ ההשקעה בהפקות מקור. במסגרת מחאתם, הקימו היוצרים שני אוהלים בכיכר רבין, בהם יוקרנו במהלך היום והערב סרטים בהפקה ישראלית מקורית. מחאת היוצרים החלה השבוע בהפגנות סוערות מול בנייני זכייני ערוץ 2 רשת וקשת. שיא המחאה היה כאשר שלוש מפגינות פרצו לאולפן ערוץ 10 בו שודרה באותה השעה תוכניתו של גיא זוהר "היום שהיה".

ביום ראשון צפוי להגיש חבר המועצה יוסי אליטוב תוכנית לפיה יותר לזכיינים לבצע קיצוץ חד בהוצאות ההפקה בשנת 2009 בלבד ולבצע הפקה מינימלית אשר מחויבת לפי החוק. כל ההפקות הנוספות להן התחייבו הזכיינים במסגרת המכרז בו זכו בזיכיון, יתבטלו. ההצעה תקפה רק לשנת 2009 כהוראת שעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות