אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מכניסה את כלל אחזקות לרשימת מעקב עם השלכות שליליות צילום: עמית שעל

מעלות מכניסה את כלל אחזקות לרשימת מעקב עם השלכות שליליות

משמעות הדבר היא שבעתיד הקרוב קיימת אפשרות להורדת דירוג. הסיכון בהורדת הדירוג נובע משחיקת ההון העצמי של כלל ביטוח

01.03.2009, 14:22 | רחלי בינדמן

חברת הדירוג מעלות S&P הכניסה את דירוג חברת כלל אחזקות (-AA) ואת כתבי ההתחייבות של חברת כלל ביטוח (AA) לרשימת מעקב עם השלכות שליליות. משמעות הדבר היא שבעתיד הקרוב קיימת אפשרות להורדת דירוג. מעלות מסבירה את המהלך בשחיקה המתמשכת בבסיס ההון השל חברת הביטוח בחצי השנה האחרונה ובצורך בהשלמות הון נוספות לצורך עמידתה בהון הרגולטורי הנדרש מחברת ביטוח על ידי המפקח על הביטוח, נכון לסוף דצמבר הקרוב.

לפי מעלות התפתחויות אלו עשויות להגדיל את יחס המינוף של קבוצת כלל כולה. בתחילת ינואר הודיעה כלל החזקות על הזרמה של 200 מיליון שקל לחברת הביטוח על מנת לאפשר לה לעמוד בדרישות ההון לרבעון הרביעי של 2008. את 200 מיליון השקל הללו אמורה כלל החזקות לגייס מהמערכת הבנקאית.

לפי מעלות הגדלת היקף החוב של כלל החזקות על בסיס תיק האחזקות הקיים שלה תרע במידה מסויימת את מצבה הפיננסי. כמו כן לפי מעלות, הגדלת המינוף כאמור, תאריך את משך הזמן שידרש לחברת הביטוח לבנות את בסיס ההון שלה בחזרה עם יציאה מהמשבר העולמי, זאת בשל הצורך בדיבידנדים מחברת הביטוח לחברת האחזקות כמקור לסילוק החוב של כלל החזקות.

מעלות מוסיפה עוד ומתרה כי נגישותה של קבוצת כלל למקורות מימון נוספים בשנה הקרובה עשויה להיות מוגבלת במערכת הבנקאית בשל מגבלת קבוצת לווים (מגבלת מקסימום של חברות תחת חברת אחזקות ביכולתן ללות כסף מהמערכת הבנקאית). כמו כן גם בשוק ההון יהיה קשה לקבל מימון בשל תנאי החולשה בשווקים הפיננסים, מסכמת מעלות.

משמעות הכנסת כלל החזקות וכלל ביטוח לרשימת מעקב עם השלכות שליליות משקפת את החשש של מעלות להמשך שחיקה בבסיס ההון של חברת הביטוח ברבעון הרביעי של 2008 והשלמת הגירעון בהון על ידי גיוס חוב בחברת ההחזקות. מעלות מציינת כי היא תבחן את עומק ואופי השחיקה בהון העצמי של חבהרת הביטוח, את מידת הפרמננטיות שלה ואת אופן השלמת הגירעון והשלכותיהם על דירוג חברת ההחזקות ודירוג כתבי ההתחייבות ותפרסם מסקנותיה בשבועות הקרובים.

מכלל נמסר כי "החברה מבקשת להדגיש כי אין מדובר בהורדת דרוג, אלא בהורדה  ל'אופק דירוג' שמשמעותו התראה בפני העתיד. בנוסף, למיטב הבנתנו הדו"ח של מעלות מתייחס לתוצאות הרבעון השלישי של החברה. כידוע בשבועות האחרונים נקטה החברה בפעולות להשלמת ההון הנדרש לה לסוף שנת 2008."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות