אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: סנפרוסט חוזרת לשווק מוצרי מעדנות צילום: מיכאל קרמר

בלעדי: סנפרוסט חוזרת לשווק מוצרי מעדנות

במכתב שהעבירה החברה לרשתות השיווק ולחנויות הפרטיות נמסר כי במהלך השבוע תחל לשווק חלק מהמוצרים ובתוך עשרה ימים ישווקו כל מוצרי החברה

01.03.2009, 15:10 | אורנה יפת

חברת סנפרוסט הודיעה היום (א') לרשתות השיווק כי החל מהשבוע הנוכחי היא חוזרת לשווק את מוצרי מעדנות. כך נודע ל"כלכליסט".

בקשה לייצוגית נגד מעדנות מוצרים שמכרה ב-2006 פגעו בבריאות הצרכנים נערה בת 17 והוריה תובעים את החברה ב-53 מיליון שקל זאת משום שמקלוני שום שאכלה גרמו לה לכאבי בטן ובחילות במשך עשרה חודשים. מעדנות בתגובה: הניסיון לחבר בין שני המקרים הוא ניסיון נלוז מארק שון, 2 תגובותלכתבה המלאה

במכתב שהעבירה החברה לרשתות ולחנויות הפרטיות, נמסר כי במהלך השבוע הנוכחי יחזרו למדפים המוצרים הבאים: פיצה משפחתית, חטיף פיצה רגיל, בצק עלים 1 ק"ג, בורקס תפו"א, בורקס גבינה ומלווח. עוד נמסר במכתב מטעם החברה, כי בתוך עשרה ימים ישווקו כל 18 מוצרי מעדנות.

מפעל מעדנות נפתח מחדש לפני כשבוע וחצי לאחר שנסגר עקב הימצאות חיידק הליסטריה בקווי הייצור. בשבוע וחצי האחרונים פעל המפעל במתכונת מצומצמת של פיילוט לבדיקת המוצרים.

סנפרוסט: עלות איסוף מוצרי מעדנות תתבטא בהפסד של 25 מיליון שקל

חברת סנפרוסט דיווחה לפני כשבועיים לבורסה, כי היא מעריכה את עלויות איסוף מוצרי מעדנות, החברה-בת, ב-25 מיליון שקל. עוד דיווחה החברה, כי לעלויות אלה עתידה להיות השפעה מהותית על הדו"חות הכספיים של החברה.

כזכור, בסוף חודש ינואר השנה ביצעה מעדנות איסוף של מוצרים מנקודות המכירה, בשל הימצאות חיידק הליסטריה במוצריה. תחילה, אספה החברה פיצות ופשטידות ובשלב שני הודיעה על איסוף כולל של יתר המוצרים מתוצרתה, שיוצרו בתאריכים מסוימים.

במקביל לאיסוף השני העריכה החברה את הנזק הכספי בהפסד של 10 מיליון שקל, אך מאוחר יותר דווח כאמור על הפסד שיגיע ל-25 מיליון שקל, שנובע מהעדרות ארוכה של המוצרים מהמדפים, סגירת המפעל ועצירת העבודה וחיטוי קווי הייצור.

מעדנות היא החברה-בת של סנפרוסט, שנמצאת בשליטת תנובה. מעדנות רשמה בתשעת החודשים הראשונים של 2008 הכנסות של 94.5 מיליון שקל, לעומת 79.9 מיליון בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מכירות מוצרי המאפה הקפואים של מעדנות היוו בתשעת החודשים הראשונים של השנה החולפת 44% מפעילות סנפרוסט. בתקופה המקבילה היוו מכירות מעדנות 39% מהפעילות בלבד.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות