אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנה וחצי: אירוקה יוצאת מהדיוטי פרי

אחרי שנה וחצי: אירוקה יוצאת מהדיוטי פרי

מנכ"ל החברה: "ההסכם עם ג'ימס ריצ'רדסון לא היה רווחי". מתסמן: אופטיקנה תפעיל את החנות

02.03.2009, 14:51 | גלי ברגר

חברת משקפי השמש אירוקה יוצאת מהדיוטי פרי, כך נודע ל"כלכליסט". לפני כשנה וחצי חתמה הרשת על הסכם עם ג'ימס ריצ'רדסון, המפעילה כ-70% מחנויות הדיוטי פרי, לפתיחת חנות אירוקה בתוך חנות הספורט שמפעילה ג'ימס ריצ'רדסון.

"ההסכם עם ריצ'רדסון היה הסכם בעייתי ולא הותיר מקום לרווח", אמר יאיר וולף, מנכ"ל החברה. לדבריו במהלך 2008 שילמה החברה 1.5 מיליון דולר תמלוגים ושכירות עבור 28 מ"ר, כשהמחזור בחנות עמד על 8.1 מיליון שקל שהם כ-2 מיליון דולר, כלומר יותר ממחצית המחזור עבר לג'ימס ריצ'רדסון כשכר דירה. "הסכם השכירות היה לשנתיים נוספות. פנינו לאבי בן חור, מנכ"ל ג'ימס ריצ'רדסון וביקשנו לשנות את ההסכם כיוון שהוא לא רווחי עבורנו ונתקלנו בסירוב. לפיכך החלטנו לצאת מהחנות". חנות אירוקה לא פעלה בשבת, כיוון שבעלי החברה דתיים ווולף מודה כי ייתכן והדבר פגע בפדיונות. ל"כלכליסט" נודע עוד כי רשת אופטיקנה מנהלת משא ומתן מתקדם להחלפת אירוקה.

רשת אירוקה מונה כיום 50 סניפים ברחבי הארץ והיא משווקת משקפי שמש בלבד, לאחר שניסיון כניסתה לתחום האופטיקה לא צלח. בשנה הקרובה תפתח הרשת חמישה סניפים נוספים בין השאר ב-G כפר סבא, בקניון נצרת ובראש פינה. את 2008 סיימה הרשת עם מחזור פעילות של 130 מיליון שקל.

מג'ימס ריצ'רדסון אמרו כי הם לא מתייחסים להסכמים מסחריים של החברה. מאופטיקנה סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות