אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנאמנות של דיסקונט נבחרה לשעבד נכסים עבור הפנסיה של עובדי קק"ל

חברת הנאמנות של דיסקונט נבחרה לשעבד נכסים עבור הפנסיה של עובדי קק"ל

מדובר בנכסים בהיקף של כ-2 מיליארד שקל. שעבוד הנכסים יבטיח את כספי הפנסיה של הגמלאים במקרה שקק"ל תעבור הליכי פירוק

03.03.2009, 12:43 | גלית שפיר

חברת הנאמנויות של בנק דיסקונט, דיסקונט נאמנות בע"מ, נבחרה להיות חברת הנאמנות שתהיה אחראית לשעבוד הנכסים המבטיחים את הפנסיה של עובדי קרן קיימת לישראל (קק"ל), כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בנכסים בהיקף של כ-2 מיליארד שקל, אשר ישועבדו לטובת הבטחת הפנסיה של העובדים, וכן 500 מיליון שקל במזומן.

רישום השעבוד יעשה באמצעות חברת בת של קק"ל, הימנותא, והוא יעודכן אחת לשנה. שעבוד הנכסים יבטיח את כספי הפנסיה של הגמלאים במקרה שקק"ל תוכרז כחדלת פירעון או תהיה בהליכי פירוק או כינוס נכסים.

ארגון העובדים הארצי מנהל כבר במשך כשבע שנים מאבק עיקש לשמירת זכויות כספי הפנסיה. ב-2002 נחתם ההסכם הקיבוצי הראשון בין ארגון העובדים הארצי להנהלת קק"ל, אך למרות חתימת ההסכם לא קיימה אותו ההנהלה הקודמת. במרץ 2004 הכריז ארגון העובדים הארצי על סכסוך עבודה, במהלכו השתלטו העובדים על בניין ההנהלה הראשי במשך שלושה שבועות, והוכרזה שביתה כללית שנמשכה שישה ימים.

שלושה חודשים לאחר מכן חתם ארגון העובדים על הסכם שני, שקבע כי 130 מיליון שקל יועברו לאלתר לחשבונות בנק נפרדים למטרת פנסיה. כמו כן קיבל הארגון זכות חוזית (זכות של ועד העובדים על נכסים, שאינה מוגנת משעבודים או עיקולים של נושים) בשווי 250 מיליון שקל.

כאשר התחלפה ההנהלה בספטמבר 2006 החלו הצדדים בבוררות מוסכמת. בסוף מאי 2008 קבע הבורר כי 500 מיליון שקל יועברו לקרן חיצונית ושאר החוב לתשלומי הפנסיה, יותר ממיליארד שקל, יינתנו באמצעות מתן זכות חוזית על נכסים.

גיל פנר, יו"ר ארגון העובדים הארצי בקק"ל: "אנו שמחים שהליך ארוך מסובך ורצוף הסכמי ביניים, בוררויות וסכסוכי עבודה אשר נמשך למעלה משבע שנים הסתיים בהצלחה והפנסיה התקציבית של כאלפיים גמלאים, שארים ועובדים אכן הגיעה לבסוף אל חוף מבטחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות