אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופצת המוט ילנה איסנבאייבה חתמה על הסכם חסות לבוש עם חברה סינית צילום: איי פי

קופצת המוט ילנה איסנבאייבה חתמה על הסכם חסות לבוש עם חברה סינית

ההסכם של אתלטית השנה עם לי נינג שווה כ-2 מיליון דולר בשנה. קופצת המוט הודיעה שתפרוש ב-2013. בתוך כך הודיעה התאחדות האתלטיקה העולמית על סדרת תחרויות עולמית חדשה

03.03.2009, 13:55 | סוכנויות הידיעות

ילנה איסנבאייבה קופצת המוט שוברת השיאים מרוסיה, הודיעה שחתמה על הסכם חסות לבוש עם יצרנית לבוש הספורט הסיני, לי ניג. מדליסטית הזהב הודיעה גם שתפרוש ב-2013.

ההסכם עם לי נינג שווה לפי סוכנה של איסנבאייבה  כ"שני מיליון דולר בשנה". ב-2008 הסתיים החוזה שלה עם אדידס, יצרנית לבוש הספורט הגרמנית.

דניאל ווסטפלט, סוכנה של איסנבאייבה, סיפר: "זה לא רק הכסף שהכריע לטובת לי נינג. הם גרמו לנו להרגיש הרבה התלהבות, שיש מאחוריהם קבוצה שתתכנן נעליים חדשות שיעזרו בהתפתחות שלנו".

לפי ווסטפלט, ההסכם יפתח דלתות עבור הסכמי חסות נוספים עם חברות סיניות. "אם היינו חותמים בנייקי או אדידס זה לא היה קורה בארצות הברית או בגרמניה, אבל זה כן יקרה בסין", אמר.

אתלטית השנה ל-2008  אמרה בנוגע לפרישתה שב-2013 "אהיה זקנה". הסופרסטארית בת ה-26 הוסיפה שתתחרה באליפות העולם באתלטיקה שתתקיים במוסקבה באותה שנה.

תם עידן הזהב

התאחדות האתלטיקה העולמית הודיעה (IAAF) על ביטול תחרויות "ליגת הזהב" (Golden League) והקמת סדרת תחרויות בשם "ליגת היהלום" (Diamond League).

במקום שישה מפגשים באירופה שהיו נהוגים בגולדן-ליג, הליגה החדשה שתחל ב-2010 תכלול 12 תחרויות.

הסיבה לשינוי היא הרצון של התאחדות האתלטיקה להגדיל את מספר המפגשים בין האתלטים הגדולים בעולם, ולהנהיג סבב תחרויות גדול יותר בדומה לסבב הטניס.

כל אחת מהתחרויות בליגת היהלום תחלק פרסים בסך 416 אלף דולר למתחרים, ולפי ההערכות האתלטים ייחשפו יותר ויוכלו להשיג הסכמי חסות גדולים יותר.

אגב בליגת הזהב חילקו מטילי זהב בשווי מיליון דולר בין המתחרים שהצליחו לנצח בכל שש התחרויות של השנה אבל בליגת היהלום יחולק בסוף השנה יהלום 4 קראט בשווי 80 אלף דולר לכל אחד מ-32 הספורטאים שצברו את הניקוד המצטבר הגבוה ביותר בענף שלהם.

השינוי הנוסף הוא שהתחרויות ייערכו לראשונה גם מחוץ לאירופה. ארצות הברית תארח שתי תחרויות וסין תארח תחרות אחת. תחרות אחת צפויה להיערך בדוחא שבקטאר.

ארבע ערים שאירחו את תחרויות הגולדן ליג - בריסל, ציריך, אוסלו ופריס - ימשיכו לארח גם את תחרויות ליגת היהלום.

בנושא אחר, הוועד האולימפי האמריקני (USOC) הודיע על החלטתו לפטר 15% מכוח העבודה של הארגון שכולל 425 עובדים.

ה-USOC מתקשה לגייס ספונסרים בגלל המצב הקשה בשוק האמריקני.

בנוסף, ה-USOC הודיע גם על קיצוץ של 7.1 מיליון דולר בתקציב 2009, שהיה מתוכנן לעמוד על 142.6 מיליון דולר.

זו הפעם השלישית בתוך שש שנים שהוועד האולימפי האמריקני מחליט על תוכנית צמצומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות